Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Вікторія Ярмощук: Вже є розуміння того, як потрібно працювати з Китаєм

    2018-05-01

    Вікторія Ярмощук, виконавчий директор Української Кіноасоціації, в інтерв’юCRI розповіла про сучасний стан українського кіно, успіхи китайсько-української співпраці та найближчі спільні проекти.

    «Цього року Україна вперше представлена на пекінському кіноринку, це все відбувається в рамках державної стратегії підтримки українського кіно, яке зараз насправді переживає підйом і відродження. Держава та індустрія нарешті почули одне одного, почали працювати разом. Ми дуже вдячні державі за те, що вона зрозуміла важливість кіно як для жителів України, так і важливість бути представленою на міжнародному ринку. Адже окрім гуманітарної функції – популяризація країни – кіно може бути дуже прибутковим бізнесом. Україна має такий рівень професіоналів, який дозволяє нам успішно конкурувати з нашими східними і навіть західноєвропейськими колегами.

    Проте, незважаючи на величезний потенціал, про нас поки що не знають. Тому Україна поступово починає представляти себе на міжнародних заходах. Наприкінці минулого року представники індустрії разом з Держкіно створили дорожню карту на цей рік (2018).

    Ми розуміємо, що Китай для України є стратегічним партнером. Тут величезний ринок. Вже є розуміння того, як потрібно працювати з Китаєм. І вже є певний інтерес до нас. Тому було вирішено цього року зробити перший український національний стенд на Пекінському кінофестивалі.

    Ми представляємо Україну в трьох основних напрямах:

    По-перше, сервіси для зйомок фільмів та для пост-продакшену. Українські локації.

    По-друге, каталог готових українських фільмів.

    По-третє, спільне виробництво.

    Ми насправді здивовані і вражені тим інтересом, який тут викликала Україна. У перші два дні виставки наплив відвідувачів був просто величезним.

    Найчастіше китайці цікавляться українськими локаціями. І це не дивно, адже вони – унікальні.

    З приводу того, що вже досягнуто: підписано меморандум про спільні зйомки фільму про видатного українського пілота Кулішенка, який став національним героєм Китаю. Також невдовзі розпочнеться виробництво комедії про пригоди китайського туриста в Києві.

    Продані кінотеатральні права на ряд українських фільмів «Дзідзьо: контрабас», «Сторожова застава», «Викрадена принцеса».

    Крім того, ми ведемо переговори про підписання договору про спільне виробництво. Є попередня згода з китайської сторони.

    У п’ятницю (20 квітня) ми зустрічалися з представниками міністерства культури КНР стосовно «Днів Культури України» в Китаї. Вони заплановані на вересень цього року. Плануємо зробити виставку живопису, святкових національних костюмів та багато іншого. Відкриватиме дні української культури Національний заслужений академічний народний хор України імені Григорія Верьовки. Нам запропонували провести цю виставку в Музеї Ґуґун (Заборонене місто). Ми дуже цьому раді, адже локація прекрасна. Це велика честь для нас, і водночас показник серйозності намірів китайської сторони.

    Отже, дуже сподіваємося на плідну співпрацю з Китаєм у майбутньому!»

     “Тянься Лінк”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *