Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    В.ЯНУКОВИЧ ВВАЖАЄ РОЗВИТОК ВІДНОСИН З КИТАЄМ ОДНИМ ІЗ ПРІОРИТЕТІВ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

    2011-06-21

    Джерело: Укрінформ

    Україна і Китай підписали у понеділок угоди й контракти на орієнтовну суму в 3,5 млрд доларів США. Про це повідомив Президент України Віктор Янукович під час спільної з Головою Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао прес-конференції у Києві.

    Як повідомляє кореспондент агентства, В.Янукович поінформував, що ці документи торкаються низки важливих питань українсько-китайської співпраці. “Зокрема, це документи щодо співробітництва в енергетичній і торгівельній сферах, розширення дипломатичних представництв України на території Китаю”, – зазначив Президент.

    Президент України Віктор Янукович та Голова Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао підписали Спільну декларацію про встановлення і розвиток відносин стратегічного партнерства між Україною і КНР. У документі фіксується започаткування відносин стратегічного партнерства між Україною та КНР, а також визначаються основні принципи, на яких ці взаємини базуються.

    Йдеться, зокрема, про взаємну підтримку державного суверенітету та територіальної цілісності; повагу шляху розвитку, обраного кожною з держав; взаємне незастосування сили чи загрози силою, економічного чи іншого тиску; активізацію міждержавного політичного діалогу на найвищому, високому та інших рівнях.

    У Декларації також йдеться про діяльність двосторонньої Комісії зі співробітництва; найпріоритетніші сфери практичної співпраці; розширення взаємодії у межах ООН; спільні зусилля із забезпечення миру, стабільності і безпеки у світі та окремих регіонах тощо. Китайська сторона зобов’язується не застосовувати та не загрожувати застосуванням ядерної зброї проти України як держави, що не має такої зброї.

    Як повідомляє УКРІНФОРМ із посиланням на прес-службу Президента України, також у присутності Глав держав було підписано Міжурядову угоду про надання Уряду України безоплатної допомоги. Підписання цього документа необхідне для юридичного оформлення ухваленого Урядом КНР рішення про надання урядові України безоплатної допомоги у розмірі 80 млн юанів (12,3 млн доларів). Протокол між Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством комерції КНР щодо періодичного обміну орієнтовним переліком експортно-імпортних товарів двосторонньої торгівлі. Підписання Протоколу сприятиме збагаченню і вдосконаленню структури двосторонньої торгівлі та збалансованому розвиткові двосторонньої торгівлі. Меморандум про взаєморозуміння в енергетичній сфері між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Державною адміністрацією енергетики КНР. Згідно з Меморандумом, основними напрямами співпраці визначені: спільна участь у реалізації проектів у нафтогазовій сфері, обмін інформацією щодо енергетичних об’єктів на території двох країн, які планується побудувати чи модернізувати; співпраця у сфері мирного використання ядерної енергії відповідно до чинних договірних документів.

    Підписано також кредитну угоду між ДП “Дирекція з будівництва і управління національним проектом “Повітряний експрес” та іншими інфраструктурними об’єктами Київського регіону та Експортно-імпортним банком Китаю.
    Китайська Народна Республіка для України є стратегічним партнером, одним із гарантів ядерної безпеки, тому активний розвиток відносин з Китаєм – один із пріоритетів зовнішньої політики України. Про це Віктор Янукович сказав у інтерв’ю агентству Сіньхуа, яке розмістили на офіційному сайті глави держави.

    “Потенціал українсько-китайської співпраці величезний. Причому, практично у всіх галузях та сферах – у економіці та торгівлі, науково-технічній сфері, аграрному секторі, у гуманітарних питаннях та культурному обміні”, – сказав В.Янукович.

    За його словами, контакти на вищому рівні між Україною та Китаєм розвиваються дуже інтенсивно. “Скажу навіть, що ні з однією іншою країною світу ми не маємо такої позитивної динаміки розвитку відносин. Це можна вважати справжнім проривом у співпраці”, – відзначив В.Янукович.

    Президент України висловив сподівання, що візити державних керівників Китайської Народної Республіки, керівників китайських компаній та підприємств, ділових кіл до України будуть регулярними і успішними. “Ми також вітаємо розширення контактів між нашими народами у культурній і гуманітарній сферах, науки та освіти, і продовжуватимемо нашу роботу в цьому напрямку”, – сказав В.Янукович.

    ***

    Напередодні, 18 червня у Криму відбулася зустріч Президента України та Голови Китайської Народної Республіки Ху Цзіньтао, який прибув в Україну з державним візитом, повідомляє УКРІНФОРМ з посиланням на офіційне інтернет-представництво Президента України.

    “Ваш візит є знаковою подією для нашої країни та Українського народу”, – сказав Віктор Янукович, вітаючи гостя на кримській землі, яка, наголосив Президент, є “перлиною України”.

    В.Янукович особливо підкреслив: нині втілюється у життя рішення про відкриття нової сторінки у відносинах України та Китаю, яке було ухвалено на попередній зустрічі Глав держав минулого року.

    Зі свого боку Глава КНР відзначив, що це вже його третя зустріч із Президентом України з 2010 року. На його переконання, постійні контакти між керівництвом двох країн є свідченням взаємної великої уваги до розвитку китайсько-українських відносин.

    Ху Цзіньтао відзначив, що Китай та Україну поєднують традиційно дружні взаємини, які постійно зміцнюються з часу встановлення між державами дипломатичних відносин.

    “Сторони здійснюють досить ефективну співпрацю в політичній, торговельно-економічній, гуманітарній, науково-технічній сферах, а також на міжнародній арені. Все це співробітництво і взаємодія принесуть нам величезні результати”, – упевнений Голова КНР.

    “Ви та уряд України розглядаєте розвиток відносин з Китаєм як один із пріоритетів зовнішньої політики вашої держави. І в Китаї це високо оцінюють”, – сказав лідер КНР, звертаючись до Президента України.

    Голова КНР підкреслив, що зміцнення та розвиток відносин між двома державами у контексті стратегічного партнерства, зміцнення всебічної співпраці та дружніх зв’язків – “це встановлений курс китайського уряду”. Ху Цзіньтао наголосив, що китайська сторона готова докладати постійних зусиль у цьому напрямку. “Я глибоко переконаний, що мій нинішній візит надасть додаткового імпульсу розвитку українсько-китайських відносин”, – сказав він.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *