Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    “Уряд Китаю створює ефект масштабних дій у відповідь, які насправді дуже точно прораховані”- Сергій Корсунський

    2018-08-28

    Особливості централізованого управління економікою дозволять Китаю не залишитися в програші в ході торговельного конфлікту з США, що набирає обертів. Про це в своєму блозі “Війна світів по Трампу” пише Надзвичайний і Повноважний Посол України Сергій Корсунський.

    “Коли минулого року США ввели мита на імпорт сталі та алюмінію, все ще залишалася надія, що безглуздість цього кроку зупинить процес згортання усталеного світового торгового режиму. Однак потім пішли тарифи на обсяг китайського експорту в 34 млрд доларів, підготовлений пакет на 16 млрд доларів і, що найнебезпечніше, озвучена нова загроза про введення мит на товари в 200 млрд доларів”, – нагадав Корсунський.

    Дипломат нагадав, що на це Китай симетрично відповів введенням тарифів на 34 млрд доларів американського імпорту, а також підготував відповідь на 16 млрд, і, відповідно, на 60 млрд доларів.

    При цьому провідні ЗМІ КНР вкрай негативно відреагували на загрозу Трампа обкласти митом практично половину китайського експорту, звинувативши Вашингтон у намірах “розтрощити китайську економіку і перетворити Китай в економічного васала США”.

    “У свою чергу, на зустрічі зі своїми прихильниками в Колумбусі, штат Огайо, Трамп заявив, що “ми відбудували Китай, тепер настала черга відбудувати нашу власну країну”, знову звинуватив Пекін у несправедливій торговій практиці і підкреслив, що “тарифи працюють”, послаблюючи переговорну позицію Китаю”, – додав Корсунський.

    “Товари повинні обкладатися митами або вироблятися в США”, – заявив Трамп. Всі ці заходи, за його словами, повинні зменшити гігантський зовнішній борг США в 21 трильйон доларів.

    Зі свого боку, Китай ідентифікував 5207 найменувань товарів, що імпортуються з США, які обкладатимуться митом від 5 до 25%, якщо Трамп реалізує свої погрози. При цьому, як відзначають експерти, 500 найменувань товарів у цьому списку взагалі не імпортувалися з США протягом останніх років, а ще по 2000 позицій обсяги поставок обчислювалися сумами до 1 млн доларів.

    “Таким чином, уряд Китаю створює ефект масштабних дій у відповідь, які насправді дуже точно прораховані – зустрічні мита не поширяться на критичні елементи електроніки і великі літаки, яких КНР гостро потребує”, – пояснив дипломат.

    На даному етапі сторони обмінюються гострими випадами – твітти Трампа з боку США і офіційними заявами з Пекіна, в яких висловлюється рішучість вистояти в “торговельній війні з США”.

    “Цікаво, що до протестів КНР долучилися і інші країни регіону, зокрема Малайзія, які є важливими елементами торговельної інфраструктури регіону. Адже очевидно, що зниження вантажопотоку і неминуче зростання цін для кінцевих споживачів може істотно ускладнити економічну ситуацію далеко за межами КНР”, – зазначив Корсунський.

    Проблеми в економіці Китаю існують, визнав дипломат, і тому вже кілька років уряд КНР проводить політику зміни економічної моделі, стимулюючи внутрішній попит, а не експорт і інвестиції. Мита з боку США тільки підштовхнуть цей процес.

    Крім того, Пекін буде змушений сконцентрувати зусилля на інноваційному та технологічному переоснащенні, оскільки саме ці галузі є найуразливішими з погляду подорожчання американських продуктів.

       “З огляду на, що в КНР уряд має всі важелі контролю над економікою, відповідні рішення можуть бути ухвалені і здійснені досить ефективно. Китай, і це стає все більш очевидним, в цій війні не програє”, – резюмував Корсунський.

    “Сьогодні”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *