Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Учасники панелі 3-го Українського форуму Шовкового шляху вбачають хороші перспективи інвестицій з Китаю

    2018-11-23

    Під час інвестиційної панелі 3-го Українського форуму Шовкового шляху учасники обговорили можливості державно-приватного партнерства для реалізації інноваційних проектів в Україні, а також шляхи залучення китайських інвестицій в Україну в рамках реалізації ініціативи «Один пояс, один шлях». Особливістю сесії стало те, що учасники форуму отримали від спікерів деякі практичні поради, як працювати з китайським інвестором.

    Так, керівник Офісу з просування експорту та радник Міністра економічного розвиту і торгівлі України Мар’яна Каганяк розповіла про підсумки роботи українського національного стенду під час першої Виставки імпортних товарів і послуг у Шанхаї (China International Import Expo). Інтерес до української експозиції був величезним. За її словами, було представлено товари, які можуть мати успіх на китайському ринку, а також компанії, які можуть бути цікавими для інвестицій з китайського боку.

    За словами Голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Володимира Ставнюка, в найближчі два-три роки він очікує пожвавлення інтересу китайського інвестора до України. Україна цікава китайським компаніям, тому що має зону вільної торгівлі з ЄС. А отже, китайські компанії інвестуючи виробництво товарів тут, можуть мати необмежений доступ і до європейського ринку. Для України китайські інвестиції – це понад усе технології, які ми ще не маємо для своїх виробництв. Володимир Ставнюк наголосив, що  Державна інноваційна фінансово-кредитна  установа створила сайт, де кожний підприємець може заповнити заяву про свій інвестиційний проект для подальшого поширення для інвесторів, зокрема і китайських. Він також закликав китайських інвесторів активніше працювати з Державною інноваційною фінансово-кредитною установою, яка спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі, Міністерством економіки може надавати практичну допомогу.

    Він сказав, що, на його думку, китайці більшою мірою сприймають заяви наших урядовців, ніж покладаються на досвід інших компаній по інвестиціям в Україну, і саме тому важливо давати чіткі сигнали для інвесторів на державному рівні. Також, на його думку, китайські інвестори досить лояльні до України, бо знають, що наша країна добре сприймає і китайську культурі, і не має пересторог перед китайськими інвестиціями.

    Заступник голови правління Українського банку реконструкції та розвитку Олександр Волошанюк розказав про цю фінансову кредитну установу, яка стала першим українським банком зі 100% китайською інвестицією. За його словами, робота з китайськими інвесторами – це основний напрям роботи банку. Також, китайський інвестор УББР – Бохайська товарна біржа (BOCE) – планує розширити свої інвестиції в Україні, купивши частку української біржі. Тобто прихід китайських інвестицій супроводжується також приходом нових технологій, розширення сервісу і появою фінансових послуг, які до тепер Україна ще не мала. Він також поділився практичними порадами роботи з китайськими партнерами під час освоєння інвестицій.

    Долучившись до дискусії, директор департаменту інвестиційно-банківських послуг інвестиційної компанії  Dragon Capitals Михайло Гранчак розказав, що залучення додаткових коштів для України в теперішніх умовах є досить дорогим, через високий ризик, а отже валютні кошти залучаються під 7-9% річних, у гривні – український уряд залучає під 20% річних. До того ж можливість залучити кошти є досить обмеженою для малого та середнього бізнесу. На цьому тлі, для будь-якої української компанії залучення коштів від китайського інвестора на більш привабливих умовах вже дає певні переваги.

    Іншою перевагою інвестицій в Україну для китайського бізнесу може бути відносне здешевлення активів українських підприємств, які зараз коштують в рази нижче ніж подібна компанія у Польщі.

    Натомість, за його словами, Україна значно поступається сусіднім країнам в обсягах залучення інвестицій з Китаю. Так, західними сусідам України з Центральної Європи вдалося залучити за 5 років вже 12 млрд. доларів США.

    Слова українського експерта підтвердив і представник бізнес-групи PwC у Центральній та Східній Європі Даррен Чонг, який переконаний в перспективності інвестицій в України. PwC вже цього року найняло китайського менеджера для своїх операцій в Україні, тому що є багато китайських компаній, які хочуть розпочати свій бізнес в Україні. Окрім того, китайська бізнес група PwC провела road-show в Гонконгу, Шанхаї та Пекіні, під час яких зокрема йшлося і про інвестиції в Україну. Ці зустрічі продемонстрували, що китайські компанії добре собі уявляють процес інвестицій в Чехії чи Польщі, проте вони мало знали про те, як робити інвестиції в Україні. За його словами, треба дуже вміло керувати «очікуваннями» китайських інвесторів, бо зазвичай вони бувають надмірними, або занадто оптимістичними, коли починають працювати на новому для них ринку. Крім того, важливо для українців, враховуючи культурні розбіжності, вірно доносити свої плани та ідеї  щодо майбутньої співпраці.

    a15db887a4b50efe5c1bc66537089_mid

     

    “Тянься Лінк”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *