Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    У КИТАЙСЬКОМУ СЕЛІ З’ЯВИВСЯ ВИСОТНИЙ ГОТЕЛЬ

    2011-10-10

    Джерело: Укрінформ
    Автор: Ольга Танасійчук

    Huaxicun 2 Huaxicun 5 Huaxicun 6  Huaxicun 7

    Міжнародний готель “Лунсі” висотою 328 метрів офіційно відкрився цими вихідними у … селі. Проте, село це непросте: Хуасі в східній провінції Цзянсу називають “селом мільйонерів” або “першим селом Піднебесної”.

    Вартість хмарочоса – 3 млрд юанів ($471 млн). На будівництво висотки, що являє собою три поєднані між собою вежі з скла і бетону із золотистою кулею вгорі, майже кожна сільська родина віддала по 10 мільйонів юанів, вийшло якраз 3 мільярди, з гордістю пишуть місцеві ЗМІ. Внутрішнє оздоблення готелю, покликаного одним своїм виглядом символізувати “сільську урбанізацію”, вражає розкішшю – чого вартий один лише позолочений бик натуральної величини вагою в тонну! На другому поверсі на площі 2 тис. кв. м – бутики, на 61-му поверсі – парк квітів, птахи і басейн, передає кореспондент УКРІНФОРМу.

    До 1960-х Хуасі нічим особливо не виділялося, село як село, годин дві їзди від мегаполіса Шанхая. Але мудрий сільський староста У Женьбао, заручившись підтримкою влади, почав активно втілювати в життя ідею колективного підряду, розвивати промисловість, перетворивши Хуасі у село мільйонерів. “Статки найбіднішої сім’ї тут становлять 3 млн юанів ($471 тис.)”, – цитує автора сільської реформи У Женьбао агентство Сіньхуа. Наразі кожна сім’я має котедж площею 400-600 кв. м, як мінімум один легковий автомобіль і акції корпорації Хуасі вартістю від 3 до 10 млн юанів.

    За нашими мірками Хуасі важко назвати селом: “поглинувши” за 30 років 20 сусідніх сіл, воно займає сьогодні площу 35 кв. км, тут постійно проживають 35 тис. осіб, а також 25 тис. робітників-мігрантів із інших районів країни (спочатку в селі проживало півтори тисячі людей). У селі сьогодні працюють близько 80 підприємств. Останнім часом чималий прибуток приносять в сільську скарбницю і туристи – понад 2 млн осіб на рік. Для їх обслуговування село купило 2 гелікоптери і має намір придбати близько 20 малих літаків. А екскурсоводом служить сам У Женьбао, який очолював комітет Компартії села протягом 48 років.

    Хуасі – окремо взятий острівець, на якому вдалося побудувати майже комуністичне суспільство: кожний місцевий житель щорічно отримує допомогу на життя в розмірі 3 тис. юанів і 150 кг рису, а також має право на безкоштовний медичний огляд; навчання в школах там, на відміну від всіх інших населених пунктів країни, безкоштовне; середньорічні прибутки знаходяться в безпосередньому розпорядженні адміністрації села, яка наприкінці року розподіляє їх між усіма жителями, які є акціонерами порпорації Хуасі. Якщо комусь їх жителів виповнилося 100 років, кожен член його сім’ї нагороджується премією в розмірі 10 тисяч юанів.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *