Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Новини АУКС

    Співголови Української та Китайської частин УКДР провели другу робочу зустріч

    2016-04-04

    31 березня 2016 року у штаб-квартирі корпорації SINOMACH (м. Пекін) відбулась зустріч голови Української частини УКДР Роберта Бровді з головою Китайської частини Ділової Ради, президентом корпорації SINOMACH паном Жень Хуньбіном.  Окрім керівників Українсько-Китайської Ділової ради у зустрічі взяли участь, з китайської сторони – віце-президент SINOMACH пан Се Бяо , президент корпорації CCEC пан Сунь Бай, заступник керівника корпорації CCEC пані Янь Цзін; з української сторони – віце-голова та постійний представник Української частини УКДР в Пекіні Ігор Литвин, радник-посланник Посольства України в КНР Віктор Танасійчук, члени координаційного комітету Української частини УКДР.

    IMG_0473 (1)

    Основною темою зустрічі стало обговорення актуального стану торгово-економічних відносин між Україною та Китаєм, ключових завдань і перспективних напрямів діяльності  Українсько-Китайської Ділової ради, розширення сфер реалізації українсько-китайських інвестиційних та ділових проектів, підготовки і  проведення спільного бізнес-форуму в рамках третього засідання Міжурядової комісії зі співробітництва між Україною та КНР,  що має відбутися цього року в Києві.

    В ході спілкування Роберт Бровді детально поінформував свого китайського колегу про діяльність Української частини УКДР за період, що минув після серпневої 2015 р. зустрічі співголів Ділової ради. Серед іншого було відзначено створення секретаріату, запуск веб-сайту і відкриття представницьких офісів Української частини Ділової ради у Києві та Пекіні, сприяння участі українських компаній у різноманітних виставках і бізнес-заходах в Китаї, налагодження робочих контактів з Посольством КНР та  представниками китайських компаній в Україні, участь у підготовці засідання Міжурядової комісії та роботі дорадчих органів при міністерствах і відомствах, формування і винесення на урядовий рівень пакету пропозицій (в т.ч. законодавчо-нормативних) щодо інтенсифікації українсько-китайських відносин в економічній та політичній сферах.

    IMG_0498 (1)

    З метою подальшої активізації співпраці та з урахуванням зростаючої взаємної бізнес-активності ділових кіл обох країн, Робер Бровді запропонував організувати в Пекіні діяльність спільного секретаріату Української та Китайської частин УКДР. Це дозволить значно підвищити якісний рівень і оперативність  комунікації з питань, що становлять взаємний інтерес.

    Крім цього, було запрошено китайську сторону активно долучитися до проведення у Києві спільного бізнес-форуму і посприяти належному представництву  на ньому китайських корпорацій з різних галузей економіки. Такий захід, на переконання української сторони, дасть змогу сформувати, обговорити і винести на міжурядовий рівень найбільш гострі та актуальні проблеми, що турбують бізнес двох країн і потребують координованого вирішення.

    IMG_0521 (1)

    З огляду на взятий Україною курс щодо лібералізації національної економіки, забезпечення її відкритості та інтегрованості у глобальний бізнес-простір, особливо актуальним на думку голови Української частини УКДР є залучення іноземних інвестицій, зменшення частки державної власності, збільшення ролі корпоративного сектору. Китай, як один зі світових лідерів зовнішнього інвестування та потужний гравець на глобальному ринку активів, наразі не приділяє помітної уваги Україні.

    Під час обговорення  сторони погодились, що такий стан речей – тимчасовий. Адже амбітна урядова програма конкурсної приватизації понад 450 об’єктів (в т. ч. 70 крупних і  середніх підприємств) та допуск до неї іноземних покупців, кардинально міняють ситуацію і викликають неабиякий інтерес з китайської сторони. Після предметного обміну думками з цього приводу, учасники зустрічі домовились в рамках Ділової ради забезпечити співпрацю та координацію дій для виходу на український ринок стратегічних китайських інвесторів.

    Окрему увагу під час зустрічі було приділено питанням розвитку та диверсифікації двосторонньої торгівлі. На сьогодні у структурі українського експорту в Китай домінуюче місце (понад 52% за 2015 р.) займає продукція АПК. І якщо, наприклад, три роки тому постачання кукурудзи з України в КНР здійснювала лише одна компанія за державним контрактом з одним китайським оператором, то у минулому році її постачанням займались уже понад 50 українських компаній. На думку Української частини УКДР така диверсифікація вигідна як українській (розширення кола компаній-експортерів, ріст бізнес-активності), так і китайській (надійність і конкурентність поставок) сторонам. Тому, враховуючи масштабність і досвід корпорацій групи SINOMACH у міжнародній торгівлі, а також присутність у Китайській частині УКДР потужних компаній-імпортерів, було запропоновано реалізовувати спільні торгово-інвестиційні проекти з широким колом українських експортерів.

    IMG_0602(1)

    На завершення керівники Українсько-Китайської Ділової Ради обговорили алгоритм підготовки і розгляду  інвестиційних проектів з різних галузей економіки, що пропонуватимуться українською стороною. Домовлено підтримувати постійні контакти й у робочому режимі реалізовувати досягнуті домовленості. Узгоджено також, що наступна зустріч керівників обох частин Українсько-Китайської Ділової ради може відбутися в рамках 3-го засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом КНР.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *