Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    СЕРГІЙ АРБУЗОВ: КИТАЙСЬКІ БАНКИ ЗАЦІКАВЛЕНІ ВІДКРИВАТИ СВОЇ ПРЕДСТАВНИЦТВА В УКРАЇНІ

    2011-09-22

    Джерело: Укрінформ
    Автор: Ольга Танасійчук

    Банки Китаю виявили зацікавленість у тому, щоб працювати в Україні. Китайська сторона також готова до розширення договірно-правової бази між Центробанками КНР і України. Про це в ексклюзивному інтерв’ю власному кореспондентові УКРІНФОРМу в Пекіні розказав глава Національного банку України Сергій Арбузов. Керівник НБУ під час візиту в китайську столицю 19-21 вересня, зокрема, провів переговори з головою Народного банку Китаю Жу Хуачуанем і керівником Експортно-імпортного банку КНР Лі Жогу.
    – Сергію Геннадійовичу, це Ваш перший візит до КНР як глави Нацбанку. Чи вдалося виконати завдання, поставлені перед приїздом у китайську столицю?

    – Вважаю, що в цілому поїздка вдала. Ми зустрілися і з керівництвом Народного банку Китаю, і Експортно-імпортного банку. Кожному з них ми планували поставити свої запитання. Відповіді отримано, знайомство відбулося. Зрозуміло, що Китай – це країна великих можливостей. Зрозуміло, що у нас попереду співробітництво. І реакція наших китайських партнерів цілком доброзичлива. Вони націлені на співробітництво, це найголовніше.

    – Зараз договірно-правова база, що визначає відносини між Центробанками наших країн, нараховує всього два документи – базовий від 4 грудня 1995 року, а також у сфері протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, і боротьби з фінансуванням тероризму від 13 жовтня 2003 року. Чи не вважаєте Ви своєчасним підписання нового документа про співробітництво?

    – Хороше запитання. Ми обговорювали його в Народному банку і полічили, що підтвердженням того, що ми працюємо, будуть наші наступні кроки. Ми вирішили не підписувати ніяких угод, а найближчим часом сформувати кілька робочих груп. І за результатами діяльності цих груп вже підпишемо якісь документи. Тому що зараз склалася така традиція: підписуються документи, потім проходить тривале обговорення… Ми зайдемо з іншого боку: спочатку опрацюємо питання, досягнемо результатів, а потім про них оголосимо.

    – Робочі групи з яких саме питань планується створити?

    – Ми сьогодні працюємо з НБК щодо питання валютного свопу. Роботу вже закінчено, зараз ми готуємо зміни до закону, подаватимемо у Верховну Раду пропозиції щодо зміни до валютного декрету по можливості розраховуватися у національних валютах. Роботу всередині Нацбанку ми завершили, НБК погодився надіслати у Київ делегацію; ми доопрацюємо це питання, і це буде перший спільний банківський продукт між нашими країнами.

    Другу робочу групу ми плануємо зібрати на базі Нацбанку з представниками Ексімбанку КНР. Ми опрацюємо питання участі китайського капіталу в проектах в Україні після набрання чинності у нас земельної реформи. Йдеться про фондування українських банків, фондування ринку, участь китайського капіталу в фінансуванні сільського господарства – постачанні техніки, про фінансування галузі в цілому і в кожному окремо взятому секторі.

    Крім того, ми обговорюємо вже конкретні наступні кроки, такі, як відкриття представництв китайських банків в Україні, приїзд робочих груп, обговорення робочих питань. Звичайно, переважно на базі сільського господарства, тому що китайська сторона зацікавлена у розвитку в Україні цього виду бізнесу.

    – Чи були вже заявки китайських банків з приводу відкриття філій?

    – Китайська сторона утримується від того, щоб робити якісь заяви, хоча б тому, що у них дуже складна система узгоджень. Тому, думаю, що про це буде заявлено пізніше. Хоча, скажу відверто, у розмові в Ексімбанку ми обговорювали можливість приїзду робочої групи для того, щоб безпосередньо на місці, із залученням місцевих фахівців розібратися глибше в цих питаннях і внести пропозиції для керівництва. Думаю, найближчим часом це питання просуватиметься. Ми для них цікаві як партнери, зрозумілі. Незважаючи на те, що нас розділяє така велика відстань, менталітети наші досить близькі. Ми розуміємо їх інтереси, вони – наші інтереси і проблеми.

    – Чи доцільно відкривати представництва в Китаї нашим банкам?

    – Однозначно. Банки це вже і намагаються робити, вже намагаються домовлятися. І я думаю, що регулятор їм у цьому не заважатиме. Єдино, наш платіжний баланс сьогодні не зовсім спроможний працювати в режимі вільного перетікання валют. Коли банки усвідомлюють необхідність відкриття тут своїх філій, сподіваюся, наш платіжний баланс буде більш зваженим і у нас не буде спокуси регулювати діяльність банків, що відкриють філії тут, у жорсткішому режимі.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *