Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Новини АУКС

    ПРЕДСТАВНИК АСОЦІАЦІЇ УКРАЇНСЬКО-КИТАЙСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА ВЗЯВ УЧАСТЬ У КРУГЛОМУ СТОЛІ З ПИТАНЬ МІЖНАРОДНОЇ ТОРГІВЛІ ПРОДОВОЛЬСТВОМ У М.ЧЖЕНЬЧЖОУ (ПРОВІНЦІЯ ХЕНАНЬ, КНР)

    2015-11-30

    27-28 листопада 2015 р. у місті Чженьчжоу, адміністративному центрі китайської провінції Хенань, проходила 8-ма Всекитайська виставка з міжнародної торгівлі сільгосппродукцією та Всекитайська/Міжнародна ЕКСПО «зелених» та корисних продуктів харчування. Організаторами виставок виступили: Китайська асоціація оптових сільськогосподарських ринків (CAWA), Хенанський провінційний Комітет Китайської Ради зі сприяння міжнародній торгівлі (ССРІТ), Хенанський дослідний центр сучасного сільського господарства.

    У роботі експозицій, а також у численних заходах, що відбулися в рамках згаданих виставок («круглий стіл», тематичні семінари), взяли участь представники близько 20 країн світу, переважно з Азії, Африки, а також Австралії, Близького Сходу, Латинської Америки та Європи. Поважний за кількісним складом та репрезентативним рівнем «десант» надіслав до Чженьчжоу дипломатичний корпус іноземних держав у Пекіні.

    Україну у вищезазначених заходах представляли колишній Надзвичайний та Повноважний посол України у КНР, Голова Загальних зборів Асоціації Українсько-Китайського Співробітництва (АУКС), віце-голова Української частини Спільної Українсько-Китайської Ділової ради Ігор Литвин та 1-й секретар торгово-економічного Відділу Посольства України у Китаї Вікторія Євченко.

    DSC_7854-1а

    Зокрема, в ході засідання Круглого столу з питань міжнародної торгівлі продовольчими товарами Голова Загальних зборів АУКС Ігор Литвин, з допомогою відеоматеріалів, наданих українською амбасадою у Пекіні, виступив з розгорнутою презентацією експортних досягнень та можливостей аграрного сектору національної економіки. До відома учасників «круглого столу» було доведено, що Україна уже досягла дуже хороших результатів у співробітництві з Китаєм в аграрній сфері і має неабиякі перспективи для його розширення.

    Так, експорт з України аграрної продукції до КНР за 9 місяців 2015 року складає 1,055 млрд дол. США, у той час як за відповідний період минулого року цей показник склав понад 440 млн дол. США. Тобто зафіксовано понад двократне зростання! Активно ведеться експорт рослинних олій – соняшникової, рапсової та соєвої. Зокрема, експорт соєвої олії на ринок Китаю цього року вже встановив рекорд – за 9 місяців 2015 року українські виробники експортували 54,1 тис тонн на суму 38,5 млн дол. США. Україна цього року офіційно отримала дозвіл від карантинної служби КНР(AQSIQ) на експорт молочної продукції до Китаю. Перші українські компанії вже провели пілотні поставки. Окрім дозволу на експорт соняшникового шроту, йде активне опрацювання питання відкриття ринку КНР для української пшениці, сорго, овочів, ягід, риби, м’яса птиці.

    Є певні питання і щодо експорту української сої, але тут потребують врегулювання цінові критерії та питання ГМО, адже Україна прагне постачати до КНР суто «чисту» продукцію, проте обсяги українського експорту сої без ГМО наразі становлять близько 400 тисяч тон, що замало, наголосив І.Литвин.

    Окремо Голова Загальних зборів АУКС зупинився на інвестиційних перспективах співробітництва з українськими структурами, задіяними в аграрній сфері. У цьому контексті посол І.Литвин навів приклади низки інвестпроектів, що були представлені на жовтневій пекінській інвестиційній виставці-ярмарку і мають привернути увагу тих китайських структур, які зацікавлені у спільному з українськими партнерами створенні й використанні логістичної та виробничої інфраструктури в Україні для задоволення потреб Китаю у зерновій та олійній продукції.

    Зокрема, йшлося про спорудження заводу з переробки насіння сої та виробництва соєвої олії та шроту, а також будівництво портового комплексу (елеватор і причал) зі зберігання та перевалки зернових та олійних культур (київська компанія «Гранум Інвест» – один з найбільших експортерів зернових до КНР), будівництво і розвиток індустріального парку «Біла Церква» та індустріального парку «Кривий Ріг» (відома девелоперська компанія «Ukrainian Development Partners»). Було також наголошено на перспективності активної участі китайського капіталу у процесі приватизації різного роду виробничих потужностей, що розгортається в Україні, у тому числі і в аграрній сфері.

     

    DSC_7924-1

    Ігор Литвин закликав до більш ефективного використання створеного за ініціативи вищого керівництва обох держав-стратегічних партнерів каналу взаємодії ділових кіл України та Китаю – Спільної Ділової ради і запропонував голові Китайської асоціації оптових сільсько-господарських ринків (CAWA) пану Ма Цзеньцзюну (Ma Zengjiun) оформити відносини співпраці між CAWA та Асоціацією Українсько-Китайського співробітництва (співзасновника Української частини УКДР) шляхом підписання відповідного Меморандуму про взаєморозуміння та взаємодію. Пропозицію було із вдячністю прийнято китайською стороною.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *