Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    МИКОЛА ПРИСЯЖНЮК: УКРАЇНА І КНР ДОМОВЛЯЮТЬСЯ ПРО СПІВПРАЦЮ У ТВАРИННИЦТВІ, ВИЛОВІ РИБИ ТА ВИРОБНИЦТВІ АГРОТЕХНІКИ

    2011-09-23

    Джерело: УКРІНФОРМ
    Автор: Ольга Танасійчук

    Україна і Китай зацікавлені у найширшій співпраці в аграрному секторі як на двосторонній основі, так і з перспективою виходу зі своєю спільною продукцією на ринки третіх країн. Візит міністра аграрної політики і продовольства України Миколи Присяжнюка до Пекіна з 19 по 21 вересня дав можливість предметно обговорити з китайськими фінансовими установами і профільними компаніями питання започаткування спільних проектів. Докладніше про них Микола Присяжнюк розповів в ексклюзивному інтерв’ю пекінському кореспондентові УКРІНФОРМу.

    – Миколо Володимировичу, Ви вже втретє за останні півроку приїжджаєте до Китаю. Місяць тому в Пекіні відбулося перше засідання двосторонньої підкомісії з питань співробітництва у сфері сільського господарства. Можна сказати, що така співпраця вже набрала швидких обертів, чи її треба “підштовхувати”?

    – Після зустрічі лідерів наших країн, які визначили сільське господарство як пріоритетний напрямок розвитку торговельно-економічних відносин між державами, справи ідуть задовільно. Я задоволений темпами і досягнутими домовленостями. Теперішній візит, під час якого делегацію очолив голова Нацбанку України, ще раз підтвердив взаємну зацікавленість і нашого бізнесу, і міністерств, і фінансових інституцій.

    Наприкінці вересня до нас приїжджає велика делегація Ексімбанку Китаю, будемо конкретно визначати коло проектів для того, щоби спільно розвивати напрям аграрного сектору. Стратегічні об’єкти і направлення визначені. Визначені й зацікавлені структури – ДР “Державна продовольчо-зернова корпорація України”, ПАТ “Акціонерний комерційний банк “Київ” з нашого боку, Ексімбанк КНР і Китайська національна корпорація машинної індустрії та генеральних підрядів з їхнього.

    – Які напрями роботи вважаєте пріоритетними?

    – Важливі проекти – співпраця з вирощування зернових, в логістиці, побудові сучасних елеваторів, зокрема портових. Останній проект – найбільш наближений до виконання у часі.

    Ми запропонували напрями свинарства та молочного тваринництва, тому що наш потенціал і попит вимагають від нас збільшити обсяги виробництва молока, свинини й яловичини, а Китай зацікавлений в імпорті молочних виробів, м’яса свинини тощо. Загалом у нас є домовленість співпрацювати не тільки в режимі імпорт-експорт, а й з виходом на ринки третіх країн. Це важливо.

    Під час нинішнього візиту йшлося також про вилов риби. Я провів зустріч у компанії, яка професійно цим займається. Для нашої країни це достатньо приваблива співпраця – розвиток аквакультури у внутрішніх водоймах і спільний вилов риби в океанічних водах, тому що 90% риби ми імпортуємо.

    – Під час квітневого візиту у складі урядової делегації Ви говорили про зацікавленість нашої сторони щодо спільного налагодження виробництва сільськогосподарської техніки та засобів захисту рослин…

    – Саме так. Це дуже важливе питання, тому що ми кожного року імпортуємо сільськогосподарську техніку на 1 млрд доларів, засоби захисту рослин – на 800 млн доларів, причому 50% їх імпортується з Китаю. Ми занадто імпортозалежні й нам необхідно від цього відходити.

    У серпні ми відвідали Перший тракторний завод (м. Лоян), збудований у 1950-х за допомогою фахівців Харківського тракторного заводу. Найближчим часом ми очікуємо на приїзд китайської делегації, яка має намір відвідати “Південмаш” для відновлення співпраці у цьому напрямку, і я переконаний, що ми цю роботу продовжимо. Ми зацікавлені у китайських інвестиціях, технологіях, у спільному виробництві. Наша стратегія полягає якраз у тому, щоби розпочати будівництво спільно з китайською стороною нашого вітчизняного трактора, а з іншими країнами – зернозбирального комбайна.

    Щодо захисту, то місяць тому члени нашої делегації побували у компанії “Red Sun”, яка є одним із найпотужніших виробників засобів захисту рослин. Ведемо переговори, щоб виробництво розташувати на території України, тим більше, що у нас є підприємства, які раніше виробляли, є сировина для цього. Сьогодні бізнес-структури між собою вже домовляються, щоб розпочати будувати першу чергу заводу з виробництва засобів захисту в Луганській області.

    – Навесні Україна закупила у Китаї майже 20 тисяч тонн гречаної крупи, щоб збити ажіотаж на ринку та не допустити подальшого зростання цін на цей продукт. Будемо й надалі імпортувати китайську гречану крупу?

    – Цього року Україна може сама продавати гречану крупу Китаю. Урожай сьогодні у нас утричі перевищує попит, а китайська сторона каже, що в них цього року неврожай. Так що, мабуть, вони в нас будуть купувати.

    До речі, Китай імпортує дуже велику кількість сої – близько 70 млн тонн. Ось якраз у цьому китайська сторона дуже зацікавлена. І ми будемо переглядати структуру посівних, тому що вирощування сої є достатньо рентабельним, кліматичні умови нам це дозволяють. Тому якщо буде стабільний замовник з китайської сторони, ми, мабуть, замотивуємо збільшення виробництва сої.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *