Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    МЕНТАЛІТЕТ І ПІДХОДИ ДО ВЕДЕННЯ БІЗНЕСУ УКРАЇНЦІВ І КИТАЙЦІВ ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ–ДМИТРО ТАНАСІЙЧУК

    2017-07-06

    Про специфіку співпраці з Китаєм і про перспективу залучення китайських інвестицій, в інтерв’ю журналістам Бизнес.Цензор.НЕТ розповів директор «Українського дому» в Пекіні Дмитро Танасійчук.

    DMITRO TANASIICHUK

    – Що таке «Український дім», для чого він створений і яка команда працює?

    – «Український Дім» – перша офіційно зареєстрована компанія, що має талановитий персонал з українських і китайських співробітників, а також свій власний офіс в Пекіні, метою якої є розвиток китайсько-українського торгово-економічного, науково-технічного і культурного співробітництва.

    «Український Дім» активно взаємодіє з державними та громадськими організаціями, науковими установами та вищими навчальними закладами, а також творчими і молодіжними об’єднаннями України і Китаю.

    Крім того, тісно співпрацює з Посольством України в КНР. «Український Дім» отримує фінансову підтримку і з боку китайського бізнесу – китайської телекомунікаційної компанії Xinwei Group («Сіньвей»). Що, в свою чергу, тільки підтверджує зацікавленість китайського бізнесу в розвитку співпраці з Україною.

    Три роки тому Посол України в КНР Олег Дьомін попросив допомогу в створенні відповідного майданчику для розвитку торгово-економічного, культурного і гуманітарного співробітництва між двома країнами. Ми повинні бути найбільш ефективною платформою з розвитку взаємодії між двома країнами.

    – Розкажіть детальніше, які послуги надає українському бізнесу «Український дім» в Китаї?

    – У нас високопрофесійна команда українських та китайських фахівців, яка консультує і допомагає реалізовувати проекти співпраці. Намагаємося швидко і якісно обробляти запити і бізнес-пропозиції від компаній, керівництва обласних адміністрацій України, торгово-промислових палат і асоціацій. Постійно проводимо бізнес-семінари і презентації українських регіонів і міст, компаній, проекти співпраці для відповідної китайської аудиторії. Співробітники компанії щодня перекладають інформаційні повідомлення про події в Україні для китайськомовної сторінки інформагентства «Укрінформ», поширюють інформацію про інвестиційну і туристичну привабливість нашої країни в китайських соціальних мережах.

    – Як ще «Український дім» сприяє налагодженню зв’язку між країнами?

    – Надаємо кімнати для переговорів і тимчасові робочі місця для представників українських компаній, даємо перекладачів, готуємо запрошення і забезпечуємо візову підтримку. Наші співробітники від імені замовників беруть участь в переговорах, виставках, роблять переклади, готують і проводять презентації, перевіряють і вивчають можливості потенційних китайських партнерів. Участь в тематичних форумах, семінарах та конференціях в Китаї, пошук і організація переговорів з потенційними китайськими партнерами.

    – Представники яких галузей українського бізнесу найчастіше звертаються?

    – Ми презентували можливості співпраці декількох українських областей, презентували індустріальний парк «Біла Церква» і продовжуємо роботу із залученням в нього китайських компаній.

    Спільно з Посольством України в КНР для китайських бізнесменів та інвесторів були презентовані можливості співпраці з агрохолдингом Ukrlandfarming за участю міжнародної юридичної компанії Dentons. Провели презентації «Міжнародних авіаліній України» і компанії «Кий Авіа».

    Крім того, для компанії Corum Groupс провели практичну конференцію, присвячену питанням співробітництва з видобутку вугілля в тонких пластах. Для китайських компаній проводили семінари про можливості інвестування в економіку України за участю представників Міністерства аграрної політики та продовольства України, інвесткомпанії Sigma Bleyzer, а також нашого партнера – української громадської організації SilkLink.

    «Український дім» бере активну участь у заходах, що проводяться Посольством України в КНР, а також організовує безліч інших заходів в приміщенні диппредставництва. Спільно провели бізнес-форуми за участю провідної української інвесткомпанії DragonCapital і юридичної фірми DLA Piper, на яких китайських підприємців ознайомили з інвестиційними можливостями, реальними проектами, а також нюансами юридичної та податкової системи України.

    – Чим відрізняється менталітет українських і китайських бізнесменів? Як ці особливості впливають на успішність інвестування та співробітництва китайських партнерів з України?

    – Менталітет і підходи до ведення бізнесу українців і китайців відрізняються. Найважливіший – початковий етап налагодження співпраці. У Китаї для того, щоб підписати контракт необхідно провести багато зустрічей і переговорів. Тут допоможуть професійні менеджери та перекладачі, які працюють в нашій компанії.
    Як правило, китайські партнери не довіряють письмовому спілкуванню і хочуть особисто переконатися в порядності партнера, і важливо постійно підтримувати з ними телефонні і особисті контакти. Переклад матеріалів і листів повинен бути високого рівня.

    – Які напрями китайських інвестицій в Україну Ви вважаєте найбільш перспективними?

    – Розглянемо це питання з двох сторін. Перша: китайські бізнесмени інвестують в ключові галузі України. Їх приваблює наша дешева робоча сила, багаті земельні ресурси і т. п. Друга: Україна має історичну культурну спадщину, а також досвід, знання, які відіграють значущу роль.

    Це унікальні культурні ресурси, технології та кадровий резерв в авіаційній галузі, інше, що може бути використано в сучасному розвитку Китаю.

    Можна спільно реалізовувати інфраструктурні, енергетичні, високотехнологічні телекомунікаційні та сільськогосподарські проекти. До них також можна віднести проекти створення мобільного зв’язку 4-го покоління, які здійснює в Україні корпорація «Сіньвей».
    Ба більше, китайські корпорації зацікавлені в поширенні досвіду співпраці з ПАТ «Мотор Січ» й на інші проекти, реалізовані на території КНР. Одним з них може стати організація спільного виробництва в Китаї транспортних літаків корпорації «Антонов».

     “ТЯНЬСЯ ЛІНК”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *