Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    КИТАЙЦІ ПЕРЕТВОРИЛИ “КИЇВ” НА “АВІАНОСНИЙ” ГОТЕЛЬ

    2011-08-10

    Джерело: www.ukrinform.ua/
    Автор: Ольга Танасійчук

    Перший в світі готель на борту авіаносця з’явився в китайському місті Тяньцзіне, одному з найбільших портових міст КНР, що за 170 км від столиці Пекіна. Обладнаний він в колишньому грізному кораблі, флагмані Червонозоряного Північного флоту СРСР, авіаносці “Київ”.

    У готелі, що отримав назву Tianjin Aircraft Carrier Hotel всього два номери, проте дуже оригінальні і дорогі. Оздоблення двох президентських сьютів завершена цього тижня, про що гордо повідомили в керуючій компанії Binhai Aircraft carrier Theme Park. Приміщення оформлені з усім можливим шиком. Обслуговуючий персонал, як годиться, працює в стилізованій формі ВМС, повідомляє власний кореспондент УКРІНФОРМу в Китаї.

    “Київ” в 2000 році придбала Тяньцзінська компанія з демонтажу суден за 70 млн юанів (8,4 млн доларів за тогочасним курсом, 10,8 млн доларів – за сьогоднішнім). Однак грізне судно не було порізано на брухт, як передбачалося під час купівлі, а після трирічної “переробки” на китайській верфі в м. Цінхуандао (і найретельнішого вивчення, в чому сьогодні признаються самі китайські воєначальники) перетворено на музей в Міжнародному аквапарку патріотично-виховного напряму, урочисто відкритому 30 квітня 2004 року. У його просторих приміщеннях (довжина крейсера становить 274 м, ширина – 52 м, висота – 51 м) розташувалися актовий зал, бібліотека, численні сувенірні лавки і кафе. Великі площі відведено під музей радянських ВМС і власне “Києва”. Експонатами музею, крім стендів з фотографіями, залишків апаратури і колись смертельного озброєння, є літаки і вертольоти китайського виробництва.

    Крейсер було побудовано на Миколаївському Чорноморському суднобудівному заводі в 1972 році. “Київ” ніс бойову службу в Атлантиці і на Середземному море, далекі походи його тривали до кінця 1991 року. У зв’язку з браком коштів на експлуатацію і ремонт в 1993 році було прийнято рішення про роззброєння “Києва” і виключення його зі складу ВМФ Росії.

    Крім цього авіаносця Миколаївського заводу Китай купив ще один – майже добудований “Варяг”. Придбаний він був у України в 1998 році. Незважаючи на те, що купувався “Варяг” компанією з Макао під плавуче казино також за ціною металобрухту (за 20 млн доларів), судну була уготована інша доля. Після декількох років на верф’ях КНР він був доведений до кондиції і вже найближчими тижнями має вперше вийти в море як одиниця ВМС Народно-визвольної армії Китаю. До кінця цього року будуть проведені його ходові випробування, а до кінця 2012 року воно може бути прийнято на озброєння як тренувальне, ставши першим авіаносцем китайського флоту.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *