Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    КИТАЙСЬКИЙ ЮАНЬ НЕ СКОРО ВИТІСНИТЬ ДОЛАР ЯК РЕЗЕРВНУ ВАЛЮТУ – ДЕБАТИ У ДАВОСІ

    2013-01-27

    Китайські юані не скоро замінять американські долари як міжнародні розрахункові засоби та резервні кошти.

    Таку думку висловив колишній глава Міністерства фінансів США і професор Гарвардського університету Лоуренс Саммерс на одному із засідань Всесвітнього економічного форуму у Давосі, повідомляє прес-служба ВЕФ.

    “Китайська валюта, юань, ймовірно, не витіснить американський долар як світову резервну валюту, хіба що через дуже тривалий час”, – сказав Саммерс.

    Разом з цим, він сказав, що юань продовжить інтернаціоналізуватися, але це дещо вплине на центральне становище долара у міжнародній фінансовій системі. “Так само як існує базова інерція у використанні мов спілкування, також існує інерція у засобах обміну”, – сказав фінансист.

    Водночас з ним не згідний головний виконавчий директор китайського фонду прямих інвестицій Hony Capital Джон Жао, який висловив думку, що вільний обмін юаня станеться “значно швидше, ніж багато хто чекає”.

    На підтвердження своєї позиції він послався на нещодавній візит лідера компартії Китаю Сі Цзіньпіна у спеціальну зону Цяньхай, створену для експериментів з інтернаціоналізацією юаня. Д.Жао вважає, що поїздка туди говорить про намір Китаю вивести свою валюту на глобальний рівень.

    Окрім того, учасники дискусії, в числі яких були колишній Прем’єр-міністр Австралії Кевін Радд і екс-глава британського уряду Гордон Браун, обговорили способи, якими Китай, що відроджується, може скористатися для того, щоб пояснити свої наміри на світовій арені.

    Так, Радд зазначив, що міжнародному співтовариству кортить дізнатися, чи має намір Китай внести зміни до заснованого на правилах порядку міжнародного регулювання, який раніше забезпечив відродження Китаю. Браун у свою чергу підкреслив, що відродження КНР відбувається у період глобальної взаємозв’язаності, та закликав до міжнародного спілкування між Китаєм та іншими країнами.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *