Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    КИТАЙСЬКІ ПІДПРИЄМСТВА ОТРИМАЛИ ПРАВО НА ЗДІЙСНЕННЯ ПРЯМИХ ЗАРУБІЖНИХ ІНВЕСТИЦІЙ В ЮАНЯХ ЖЕНЬМІНЬБІ

    2011-02-04

    6 січня Народний Банк Китаю опублікував «Правила регулювання розрахунків в юанях женьміньбі у пробному порядку при здійсненні прямих закордонних інвестицій», які встановлюють порядок здійснення банківських операцій і валютного регулювання при здійсненні китайськими компаніями інвестицій за рубежем.

    Підприємства, на які поширюються ці правила

    Дані правила поширюються на підприємства з провінцій, для яких дозволено здійснення зовнішньоторговельних розрахунків у юанях женьміньбі, включаючи: м. Пекін, Шанхай, Тяньцзінь, Чунцін, провінції Гуандун, Ляонін, Цзілінь, Хейлунцзян, Цзянсу, Чжецзян, Фуцзянь, Шаньдун, Хубей, Хайнань, Сичуань, Юньнань, автономний район Внутрішня Монголія, Гуансі-Чжуанський, Сіньцзян-Уйгурський, Тибетський автономні райони. Підприємства з даних регіонів отримують право на здійснення прямих зарубіжних інвестицій в юанях женьміньбі.
    Прямі іноземні інвестиції китайських підприємств
    До прямих закордонних інвестицій Правила відносять створення китайськими підприємствами (та іншими організаціями; не включаючи фінансово-кредитні установи) підприємств за кордоном та отримання в зарубіжних підприємствах (проектах) повних або часткових прав власності, прав контролю, прав господарського управління за допомогою проведення угод злиття і поглинання , участі в акціонерному капіталі та іншими способами. Умовою здійснення прямих зарубіжних інвестицій китайськими підприємствами є попереднє затвердження органами, в компетенції яких знаходиться затвердження прямих зарубіжних інвестицій китайських підприємств (Міністерство комерції КНР, Державний комітет з розвитку і реформи КНР, Головне управління валютного регулювання КНР, Комітет Держради КНР з управління та нагляду за державним майном).
    Перерахування авансових платежів

    До отримання дозвільних документів китайське підприємство може перерахувати за кордон авансові платежі (платежі, які повинні бути направлені до створення за кордоном підприємств та пов’язані із здійсненням прямих закордонних інвестицій) за умови реєстрації в органах валютного регулювання. Реєстрація здійснюється протягом 3 днів після отримання від підприємства заяви, копій заявних документів, поданих підприємством на затвердження відомства, в компетенції якого знаходиться затвердження прямих зарубіжних інвестицій, а також копій Свідоцтва про право господарської діяльності та Свідоцтва про присвоєння коду організації підприємства. Сума авансових платежів зазвичай не повинна перевищувати 15% від загального обсягу інвестицій китайського підприємства; якщо сума авансових платежів перевищує 15% від загального обсягу інвестицій (наприклад, при проведенні операцій злиття і поглинання), китайське підприємство може представити підтверджувальні документи і отримати затвердження в органах валютного регулювання.
    Перерахування основної суми інвестицій

    Перед переліком за кордон решти суми інвестицій необхідне затвердження органу, в компетенції якого знаходиться затвердження прямих зарубіжних інвестицій. При перерахуванні коштів у юанях женьміньбі відповідно до норм пруденційного контролю банки зобов’язані вимагати від інвестора Свідоцтво про затвердження прямих зарубіжних інвестицій і інші документи, а також провести їх перевірку. У процесі перевірки банки також можуть використовувати інформаційну систему регулювання міжнародних платежів в юанях женьміньбі (RMB Cross Border Payment & Receipt Management Information System, RCPMIS; містить інформацію про міжнародні платежі в юанях женьміньбі) та інформаційну систему валютного регулювання прямих інвестицій (Information System for Direct Investment Foreign Exchange, fdi.safesvc.gov.cn; містить детальну інформацію про прямі зарубіжні інвестиції китайських підприємств). Інформація про перерахування коштів за кордон у юанях женьміньбі (включаючи авансові платежі) вноситься банком в інформаційну систему RCPMIS.
    Інвестування в юанях женьміньбі та іноземній валюті

    Китайське підприємство має право інвестувати частину коштів в іноземній валюті, проте сума інвестицій китайського підприємства в іноземній валюті та в юанях женьміньбі не повинна перевищувати загальний обсяг інвестицій, затверджений компетентним відомством. При перерахуванні коштів в іноземній валюті підприємству необхідно отримати затвердження в органах валютного регулювання.
    Репатріація прибутку китайських підприємств

    Китайські підприємства можуть репатріювати отриманий за кордоном прибуток у юанях женьміньбі. Після перевірки рішення ради директорів іноземного підприємства, яке є об’єктом інвестування, банк повинен виконати для підприємства формальності, пов’язані з репатріацією прибутку, і внести дані в інформаційну систему RCPMIS.

    Зміна даних іноземного підприємства

    У разі зміни найменування, терміну господарської діяльності, учасників, організаційної форми та інших основних даних іноземного підприємства, яке є об’єктом інвестування, а також у разі збільшення або зменшення статутного капіталу, продажу акцій (частки), поділу, злиття, ліквідації даного підприємства, китайський інвестор повинен повідомити органи валютного регулювання. При необхідності перерахування або отримання коштів в юанях женьміньбі у зв’язку зі збільшенням або зменшенням статутного капіталу, продажу акцій (частки) або ліквідації іноземного підприємства китайський інвестор вправі безпосередньо звернутися в банк на підставі документів, виданих органом, в компетенції якого знаходиться затвердження прямих зарубіжних інвестицій .

    Кредитування китайських підприємств в юанях женьміньбі

    Банки можуть видавати кредити в юанях женьміньбі китайським підприємствам, що здійснюють інвестиції за кордоном. Якщо видача кредиту здійснюється через закордоннауфілію китайського банку або банку-кореспонденту, протягом 15 днів банк зобов’язаний повідомити Народний Банк Китаю. Перерахування коштів у юанях женьміньбі за кордон при видачі кредиту також вноситься в інформаційну систему RCPMIS.

    Боротьба з відмиванням грошей

    При оформленні операцій з юанями женьміньбі банки повинні виконувати обов’язки по боротьбі з відмиванням грошей і фінансуванням терористичної діяльності відповідно до Закону КНР «Про боротьбу з відмиванням грошей». Виходячи з інформації про стан боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням терористичної діяльності в країні-реципієнті інвестицій, банки повинні оцінити ризики інвестування в даних країн і вжити необхідних заходів з управління ризиками.

    Набуття чинності

    Дані Правила вступили в силу з дня опублікування (6 січня 2011 р.)

    chinawindow.ru

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *