Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Китай відкриває нові обрії партнерства

    2015-05-22

    За останніми даними у Китаї сповільнилося економічне виробництво. Воно зараз на найнижчій позначці за останні 25 років. Попри зниження темпів китайська економіка перебуває у стабільному стані. Китай став найбільшим імпортером сирої нафти, майже третина якої надходить з країн Перської затоки.

    Китай  та Близький Схід підтримують рівноправне партнерство, їхні торговельні стосунки останнім часом значно збільшилися.

    Країни Перської затоки приваблюють Китай-експортера, який намагається розширити свій ринок. Але чи призведе це до свого роду відродження “шовкового шляху”?

    Чи стали шоком нові цифри?

    Економічне виробництво у Китаї перебуває на найнижчому рівні за останні 15 років. Статистичні дані за квітень свідчать про сповільнення, незважаючи на певні заходи уряду.

    Якщо відповідно до Міжнародного Валютного Фонду, економіка Китаю зросла на 7,4% торік, прогноз на цей рік становить лише 6,8%. А на наступний 6,3%.

    Ця невтішна статистика змусила Народний банк Китаю оголосити про скорочення базової банківської ставки на чверть відсотка. Це вже друге скорочення цього року.

    Водночас китайський юань зріс по відношенню до американського долара після того, як Центробанк встановив найвищу ціну юаня за останні 15 місяців. Юань веде далі боротьбу за вихід на світовий валютний ринок.

    Енергетичний сектор між тим розвивається рекордними темпами, і Китай вже очолює список найбільших імпортерів нафти, залишивши позаду Сполучені Штати.

    За офіційними даними з Пекіна, у квітні щоденний обсяг імпорту нафти становив 7,4 мільйонів барелів нафти та перевищував американський імпорт.

    Третина всього імпорту надходить з країн Перської затоки. Нещодавно Китай збільшив свою присутність на Близькому Сході та оголосив про початок перемовин про створення зони вільної торгівлі з країнами затоки.

    Шлях до нових можливостей

    Еuronews:

    Метью Ганем – ринковий аналітик компанії ADS Securities. Отже, дивлячись на останні цифри, чи погоджуєтеся Ви з аналітиками, які вважають це шоком?

    Метью Ганем:

    Ні, я так не думаю. Китайська економіка зараз переживає перехідний період, вона досягла певного рівня, після якого почалося перегрівання, особливо у промисловому та ріелтерському секторах. Пов‘язане з цим державне втручання з метою зменшити вплив тіньової економіки призвело до певного ребалансування макроекономічних процесів. Сподіваюся, що цього року китайський Центробанк зможе досягти поставленої мети у 7% зростання ВВП.

    Еuronews:

    Як буде далі поводитися юань? Чи зможе він досягти статусу резервної валюти цього року?

    Метью Ганем:

    Незважаючи на нинішні ринкові умови, за яких ціни на нафту залишаються низькими, Народний банк Китаю вирішив досить високо утримувати юань. Очевидно, вони просто хочуть лібералізувати власну валюту. Отже, ми вважаємо, що юань вже досягнув статусу резервної валюти, він використовується у багатьох банках світу та ми очікуємо, що цей процес триватиме. Китай, безперечно, намагатиметься, аби МВФ визнав юань як повноцінну валюту.

    Еuronews :

    Китай перетворився на найбільшого імпортера нафти у світі. Чи може це призвести до зміни цін на нафту на світовому ринку?

    Метью Ганем:

    Так, за умов зростання виробництва та низьких цін на нафту, дуже логічно, що Китай збільшує закупівлю сирої нафти. Коли її купувати, як не зараз!

    Проте, при тому, що видобування нафти у країнах ОПЕК триватиме, а Сполучені Штати збільшуватимуть розробку сланцевих родовищ, я не думаю, що Китай зможе якимось чином вплинути на ціни. Додамо, що США реально розглядають можливість зростання курсу долара, якщо стан американської економіки покращиться у 3 кварталі. Отже, вплинути на світові ціни у короткостроковій перспективі Китай просто не зможе.

    Еuronews:

    Між тим, країни Близького Сходу розвивають стосунки з Пекіном. Як Ви дивитесь на це двостороннє партнерство?

    Метью Ганем:

    Ми щодня спостерігаємо щось подібне у Гонконгу: компанія з Абу-Дабі вкладає гроші у партнерську фірму в Азії, інвестує у робочу силу, що відкриває нові перспективи для бізнесу. Для країн Перської затоки нове партнерство – це шлях до нових, невідомих досі можливостей. І вони не лише у галузі торгівлі, але й у фінансовому секторі.

    У той час, як Азія стає головним двигуном зростання, ми допомагаємо у досягненні багатьох угод між країнами затоки та Китаєм. При цьому партнери вкладали великі інвестиції у цей бізнес. Мені також здається, що перспективи перемовин про створення зони вільної торгівлі між двома партнерами зараз виглядають дуже оптимістично

    Euronews

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *