Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай повернув собі статус найбільшого імпортера нафти у світі

    2015-07-13

    Імпорт нафти в КНР в червні підскочив на 27% в порівнянні з попереднім місяцем, до 29490000 тонн, або 7,2 млн барелів на добу, що дозволило країні повернутися на першу сходинку в списку найбільших імпортерів цього палива в світі, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на попередні дані митного управління Китаю.
    За даними міністерства енергетики США, обсяг американського імпорту нафти в червні склав 7080000 барелів на добу.
    Як відзначають експерти, зростання зарубіжних закупівель палива Китаю багато в чому викликаний реалізацією програми з нарощування запасів нафти в країні. Зокрема, в місті Циндао відкрилося сховище об’ємом 3 млн кубометрів (близько 19 млн барелів), а в третьому кварталі буде введено в експлуатацію сховище в місті Хойчжоу.
    «Природно, поповнення стратегічних запасів зіграло свою роль, – відзначає аналітик ICIS China Емі Сунь. – На постійній основі Китай обійде США в якості лідера з імпорту нафти через рік-два ».
    У першому півріччі обсяг зарубіжних закупівель палива виріс на 7,5% в річному вираженні, що слабше, ніж зростання на 10% за той же період роком раніше. Почасти це пояснюється уповільненням зростання економіки країни – ВВП Китаю, за оцінками експертів, опитаних Bloomberg, у другому кварталі 2015 виріс на 6,8% проти зростання на 7% в перші три місяці поточного року.
    Тим часом експорт алюмінію з КНР в червні виріс на 9% в помісячному вираженні і досяг максимального рівня в поточному році, 450 тис. Тонн. У січні-червні експорт злетів на 35% в річному вираженні, до 2,5 млн тонн.
    «У Китаї величезний надлишок алюмінію, який потрібно кудись подіти, – сказав аналітик UBS Деніел Морган. – Це чинить тиск на світові ціни і пригнічує Alcoa і інших світових виробників цього металу ».
    Як повідомлялося, нафта дешевшає в понеділок в очікуванні підписання угоди між Іраном і “шісткою” міжнародних посередників (п’ять постійних членів РБ ООН і Німеччина) щодо іранської ядерної програми (ІЯП).

    За метеріалами Forbes

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *