Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    КИТАЙ ДО КІНЦЯ РОКУ ДОЗВОЛИТЬ ІМПОРТ УКРАЇНСЬКОЇ СОЇ ТА ЯЧМЕНЮ

    2013-09-19

    Джерело: УКРІНФОРМ

    Найближчими тижнями Україна і Китай мають намір завершити усі дозвільні процедури на експорт до КНР ячменю та сої.

    Про це в ході II засідання двосторонньої підкомісії щодо співпраці в сільському господарстві, що відбулося в Пекіні, повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк, передає кореспондент Укрінформу.

    “Ми парафуємо документ під час майбутнього засідання українсько-китайської комісії зі співпраці (24 вересня в Пекіні – ред.). Залишаться чисті формальності, і до кінця року ми його матимемо”, – сказав міністр.

    У серпні китайські фахівці завершили в Україні усебічне обстеження. У рамках цього візиту вони побували в Кіровоградській, Полтавській і Одеській областях, де вирощують ці культури; перевірили технологію, ознайомилися з системами зберігання, транспортування, контролю за якістю і фітосанітарними параметрами.

    Наступного року сторони мають намір розпочати таку саму роботу щодо ріпаку і шроту. Що стосується пшениці, то, за словами Присяжнюка, перспектива її експорту обмежена, адже Китай імпортує пшеницю твердих сортів, а у нас вона вирощується в невеликому обсязі. Проте, аналізи фітосанітарних ризиків і щодо ріпаку, і пшениці передано китайській стороні.

    Поки єдиною товарною позицією, за якою пройдено усі узгодження, є кукурудза. Відповідний документ з її постачання до Китаю між міністерством аграрної політики й продовольства України і адміністрацією карантину і захисту рослин КНР було підписано в листопаді минулого року.

    Через високі вимоги китайців до якості продукції, процедури узгодження іноді займають роки. Україна стала першою країною, з якою Пекін підписав угоду щодо кукурудзи впродовж 3 місяців (для порівняння, Росія не може підписати подібний вже шостий рік).

    У ході засідання підкомісії та на зустрічі з китайським міністром Микола Присяжнюк подякував китайським колегам за оперативність, з якою вони підійшли до питання проходження погоджувальних процедур для українських зернових.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *