Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / ЗМІ про нас

    ІНТЕРВ’Ю ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ АУКС, ПОСЛА УКРАЇНИ ІГОРЯ ЛИТВИНА РАДІО “ГОЛОС СТОЛИЦІ” : ПЕРЕБУДОВА ПО-КИТАЙСЬКИ

    2013-11-13


    big_1456932

    Сьогодні реформи Китаю спрямовані на те щоб зробити країну головною в світовій ієрархії, заявив в ефірі радіостанції «Голос Столиці» голова українсько-китайської асоціації співдружності ІГОР ЛИТВИН.

    За підсумками роботи третього пленуму ЦК КПК Китай продовжить поглиблення економічних реформ з тим, щоб ринок відігравав вирішальну роль у розподілі ресурсів. Влада обіцяє переорієнтувати економіку в бік приватного бізнесу, а також поліпшити ситуацію з дотриманням прав людини всередині країни. Ключовим є реформування економічної системи при визначенні оптимального співвідношення між адміністративним регулюванням і ринком. Створення єдиної відкритої ринкової системи з упорядкованою конкуренцією є основою забезпечення вирішальної ролі ринку, головним чином, у розподілі ресурсів. Ті, що прийшли рік тому до влади генеральний секретар ЦК Компартії Китаю Сі Цзіньпін і прем’єр Держради КНР Лі Кецян зробили основним пунктом у політичному курсі масштабну програму реформування. Пов’язано це було з тим, що китайська економіка, що переживала запаморочливе зростання протягом більш ніж 30 років, в останні роки почала сповільнюватися через надлишок виробничих потужностей, боргів і втрати конкурентоспроможності.

    «Голос Столиці»: Досить згадати рішення пленуму ЦК КПРС квітня 1985. Тоді пропонували новий політичний і економічний курс керівництва СРСР, прискорений соціально-економічний розвиток країни, перебудову і гласність. Чи очікує така ж доля Китай, як і Радянський Союз? Чи чекати незабаром перебудову в Китаї? Або щось інше?

    Ігор Литвин: Ймовірно, слід думати в цьому напрямку. Те, що пропонується китайським керівництвом зараз, заздалегідь було декларовано як найважливіші державні реформи. Вони включають і економічні реформи, і політичні, і культурні, і реформи соціальних інститутів. Звичайно ж, можна висловитися і так – китайська перебудова, або перебудова з китайською специфікою.

    На мою думку – китайське керівництво в черговий раз дуже серйозно береться за не підйомний тягар проблем, вирішивши які воно здатне вивести Китай вже в безумовні світові лідери. Природно, так воно вже і є, правда існують певні застереження щодо доходів на душу населення – в економічному плані. Сьогодні реформи спрямовані на усунення цих недоліків, які не дозволяють зараз Китаю назватися найголовнішою у світовій ієрархії державою.

    «Голос Столиці»: Яка доля чекає ринкову економіку Китаю? Які зміни будуть прийняті в першу чергу?

    Ігор Литвин: В першу чергу це буде поділ між зонами впливу уряду – тобто адміністративним впливом – і ринковим впливом. Реформи, які декларовані, припускають, по-перше, провести таке чітке розділення, а потім збалансувати співвідношення між адміністративним регулюванням і регулюванням ринковим. Як було підкреслено, роль ринку повинна стати вирішальною у розміщенні та споживанні ресурсів, а державне управління має функціонувати більш ефективно. Ось це – ключовий момент економічної реформи.

    Нагадаємо, Китай є одним з найбільших інвесторів в Українську економіку. Зокрема, в аграрний та банківський сектори.

    Your text

    Your email address will not be published. Required fields are marked *