Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Діяльність / Діяльність АУКС

    Час переходити від абстрактних планів до реальної співпраці з Китаєм

    2015-07-30

    Підсумки засідання Української частини Спільної Українсько-Китайської Ділової ради

    _MG_5630

    28 липня 2015 року в Києві, в конференц-залі ТПП України відбулось засідання Української частини Спільної Українсько-Китайської Ділової ради. Організаторами заходу виступили фундатори Української частини ділової ради – Торгово-промислова палата України та Асоціація «Українсько-Китайського співробітництва» (АУКС).

    _MG_5702-1

    У засідання взяли участь представники понад 60-ти українських компаній, пов’язаних з промисловістю, будівництвом, енергетичною, аграрною, фінансовою та фармацевтичною сферами, рекламою, туризмом,юриспруденцією та гуманітарними галузями.

    _MG_5816

    На порядок денний засідання були винесені питання про оновлення членського складу Української частини Українсько-Китайської Ділової ради, формування Координаційного комітету, затвердження тимчасового Положення про Українську частину УКДС і обрання голови та заступників голови Української частини ділової ради, інші організаційні питання.

    _MG_5817

    Відкривши засідання,  Віце-президент ТПП України Валерій Король акцентував увагу присутніх на актуальності та важливості відновлення повноцінної роботи ділової ради з огляду на зростаючу пріоритетність українсько-китайських відносин, їх значимість в економічному та зовнішньополітичному житті України. Побажавши учасникам плідної роботи, він висловив упевненість, що оновлені склад та керівні органи Української частини ділової ради продемонструють свою ефективність і дієздатність.

    _MG_5851

    У свою чергу,  Ігор Литвин нагадав, що головною метою діяльності Української частини Спільної Українсько-Китайської Ділової ради є максимальне сприяння розвитку українсько-китайських торговельно-економічних зв’язків, пошук ефективних моделей ділового співробітництва, створення сприятливих умов для взаємовигідної міждержавної співпраці  у  всіх сферах  життя.

    _MG_5884

    «Китайська Народна Республіка останніми роками значно поглибила співпрацю з Україною,  але з боку представників КНР є певне нерозуміння того, що відбувається в  країні: нажаль, проти нас виступають зовнішньоекономічні чинники, які  негативно впливають на політичну та економічну ситуацію. На превеликий жаль, сьогодні відсутня повноцінна комунікація між бізнес-співтовариствами двох держав, і головне завдання Ділової Ради з нашої сторони – у максимально короткий термін налагодити плідний діалог з китайською стороною і розпочати дієву співпрацю. Часу на розмови уже немає. Потрібно діяти, поки нас готові почути», – наголосив Ігор Литвин.

    _MG_5888

    Після аналізу та обговорення поточного стану справ, учасники засідання дійшли  висновку, що в роботі ділової ради, в тому числі через серйозні зміни у  внутрішньополітичному житті та зовнішньополітичному  становищі Україні,  виник певний вакуум. Тому в плані організаційного  перезавантаження назріла необхідність переглянути й оновити персональний склад, структуру засновників та керівництво Української частини Спільної Українсько-Китайської Ділової ради. З цією метою були проголосовані й прийняті відповідні рішення.

    _MG_5894

    Наступним питанням порядку денного стали вибори до складу Координаційного комітету Української частини ділової ради. Головуючий на засіданні Ігор Литвин запропонував присутнім перелік кандидатур – представників компаній та організацій, які виявили бажання працювати у Координаційному комітеті й наповнювати діяльність Української частини  ділової ради реальним змістом.

    _MG_5907

    Серед них, авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України», юридична компанія «Василь Кісіль і Партнери», НТУУ «Київський політехнічний інститут», група фармацевтичних компаній «Лекхім», зерноторгова компанія «Гранум Інвест», будівельна компанія «GERC Construction» та ін. На думку головуючого, такий потужний склад Координаційного комітету має всі можливості для того, щоб вже найближчим часом значно посили роботу ділової ради  у реалізації спільних українсько-китайських проектів.

    _MG_5926

    Після результативного голосування і формування Координаційного комітету, учасники засідання перейшли до обговорення основного регламентного документа – Положення про Українську частину ділової ради. На думку більшості присутніх, що взяли участь у дискусії з цього питання, Українсько-Китайська Ділова рада має об’єктивну статусну специфіку. Тому Положення про її діяльність має враховувати потенціал міждержавного торгово-економічного співробітництва, а також інтереси й побажання вітчизняних ділових кіл, які в особі ділової ради мають отримати надійний місток і підмогу у реалізації своїх проектів. Відтак учасники засідання затвердили тимчасове Положення й ухвалили рішення про його доопрацювання з участю ТПП України, АУКС та членів ділової ради.

    _MG_5977

    Наступним у порядку денному було обрання нового керівництва Української частини ділової ради. За результатами обговорення внесених кандидатур, учасники засідання одноголосно обрали: головою української частини спільної Українсько-Китайської Ділової ради – Бровді Роберта Йосиповича (голову правління АУКС), заступниками голови української частини спільної Українсько-Китайської Ділової ради – Короля Валерія Володимировича (Віце-президента ТТП України) і Литвина Ігоря Антоновича (голову загальних зборів АУКС, Надзвичайного і Повноважного Посла України в КНР у 1999-2001рр.).

    _MG_5981

    У своїй промові в якості новообраного керівника ділової ради Роберт Бровді подякував присутнім за виявлену довіру й пообіцяв докласти максимум зусиль для  відновлення й активізації повноцінної роботи спільної Українсько-Китайської Ділової ради.

    _MG_5998

    Стартовими  кроками у  цьому напрямку, за словами Роберт Бровді, стане відкриття у серпні поточного року у м.Києві повноцінного офісу Українсько-Китайської Ділової ради, створення постійно діючого Секретаріату Української частини УКДС та запуск офіційної веб-сторінки УКДС. Одночасно заплановано відкрити до кінця поточного року, на базі пекінського ділового представництва АУКС, першого в історії закордонного представницького офісу  Торговельно-промислової палати України, в рамках якого функціонуватиме виїзна місія Української частини Ділової ради. Крім цього, на найближчих засіданнях Координаційного комітету має бути запропоновано і узгоджено план роботи ділової ради до кінця 2015 р. і на наступний 2016 рік. За його словами одним з пріоритетів має стати підготовка до проведення у наступному році на високому рівні спільного з китайською стороною засідання Українсько-Китайської Ділової ради.

    _MG_6002

    «Своє завдання бачу в налагодженні діалогу, консолідації позицій та інтересів українських ділових кіл, що працюють або мають намір працювати на китайському напрямі, не залежно від сфер діяльності. В роботі ділової ради має домінувати жорсткий прагматизм. А критерієм її ефективності мають стати конкретні заходи,результативні двосторонні зустрічі та переговори, пролоббійовані позитивні рішення, успішно втілювані українськими та китайськими компаніями проекти. Час переходити від абстрактних планів до реальної співпраці з нашими китайськими партнерами», – зазначив новообраний голова ділової ради Роберт Бровді.

    _MG_6009

    Після розгляду порядку денного та вирішення організаційних питань, учасники закрили офіційну частину засідання й продовжили обмін думками та спілкування з приводу конкретних українсько-китайських проектів у робочому режимі.

     Довідка:

    «Асоціація українсько-китайського співробітництва»  (АУКС) створена у 2008 році як добровільне, незалежне об’єднання юридичних осіб з метою налагодження, підтримки і розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Китайською Народною  Республікою у сферах виробництва, фінансів, транспорту, торгівлі, освіти, науки і техніки, культуру і туризму та ін.

    Спільна Українсько-Китайська Ділова рада утворена у вересні 2010 р. згідно рішення на найвищому міждержавному рівні та на підставі двосторонньої Угоди між Торгово промисловою палатою України (ТППУ) та Китайським комітетом сприяння міжнародній торгівлі (ССРІТ), як постійно діючий майданчик для комунікації та взаємодії бізнесових кіл двох сторін.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *