Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    У КНР ЗАПУСТИЛИ НАЙДОВШИЙ У СВІТІ ГАЗОПРОВІД ВАРТІСТЮ БЛИЗЬКО $ 22 МЛРД

    2011-07-07

    Джерело: Агентство Сіньхуа

    30 червня у Китаї офіційно зданий в експлуатацію другої магістральний газопровід, призначений для транспортування із заходу на схід природного газу, який поставляється з Туркменії, перетинаючи 15 провінцій і автономних районів Китаю, досягає гирла річок Янцзи і Чжуцзян, повідомляє агентство “Сіньхуа”.

    У спорудження даного магістрального газопроводу, включеного до списку провідних державних об’єктів на період 11-ї п’ятирічки (2006-2010), були асигновані 142,2 млрд юанів (близько $ 22 млрд.). Цей газопровід загальною довжиною понад 8700 км став найдовшим у світі.

    “Другий магістральний газопровід, що включає вісім головних відгалужень, бере свій початок в Хоргос Синьцзян-Уйгурського автономного району, досягає міста Шанхай в східному напрямку, міста Гуанчжоу і САР Сянган у південному напрямку. По цьому газопроводу планується щорічно транспортувати до 30 млрд кубометрів природного газу терміном на 30 років і більше “, – зазначає китайське агентство. На думку китайських фахівців, введення в дію цього газопроводу дозволяє значно пом’якшити напруженість з постачанням природного газу, а в подальшому покращити структуру споживання енергоносіїв в країні. Крім того, газопровід має важливе і далеко йде значення для сприяння економічному та соціальному розвитку прилеглих до нього районів.

    Станом на 28 травня поточного року, по цьому газопроводу вже було доставлено з-за кордону понад 10 млрд кубометрів газу, яким скористалися до 100 млн жителів 18 провінцій і автономних районів. Після введення в дію всіх відгалужень газопроводу в майбутньому році природним газом зможуть користуватися 500 млн осіб. До нового магістрального газопроводу приєднуються 4 китайські газопромислу, які здатні в будь-який час додатково постачати в газопровід до 15 млрд кубометрів газу.

    За прогнозом фахівців, у міру розширення газопровідної мережі в 2011 році число китайських міст, в яких можна буде користуватися природним газом, зросте до 270. До середини 21 століття в Китаї сформується велика розгалужена газопровідна мережа, що охоплює 31 провінції, автономний район і місто центрального підпорядкування, у більш ніж 95% міст окружного рівня можна буде використовувати газ як паливо.

    “За розрахунками фахівців, доставлений з Центральної Азії природний газ дозволяє щорічно замінювати 76800000 тонн умовного палива, скорочувати викиди двоокису вуглецю на 130 млн тонн, викиди двоокису сірки та інших шкідливих речовин на 2,46 млн тонн, що має дуже важливе значення для поліпшення якості навколишнього середовища “, – укладає Синьхуа.

    Раніше ІА REGNUM повідомляло, що Туркменія в 2012 році за допомогою газопроводу Центральна Азія-Китай почне поставки природного газу в Гонконг. В даний час китайської національною нафтовою корпорацією CNPC здійснюється будівництво морського газопроводу протяжністю 29,3 кілометра, що з’єднає континентальну частину Китаю і Особливий адміністративний район Сянган КНР (Гонконг).

    Як вже повідомляло ІА REGNUM, з виходом газопроводу на проектну потужність обсяг щорічних поставок природного газу з Туркменії в Китай складе до 40 мільярдів кубометрів. Крім того, в липні цього року очікується візит президента Туркменії в Китай, в ході якого буде підписано угоду про додаткові постачання в КНР 20 млрд кубометрів туркменського газу.

    У квітні 2011 року Ташкент і Пекін в рамках державного візиту президента Узбекистану Іслама Карімова в КНР підписали угоду про будівництво третьої нитки газопроводу “Узбекистан-Китай”. У реалізацію проекту вартістю $ 2,2 млрд будуть залучені Державний банк розвитку Китаю і Китайська національна нафтогазова корпорація (CNPC). Пропускна здатність нової нитки газопроводу складе 25 млрд кубометрів газу в рік, а з урахуванням діючої першої та другої черг цієї газової магістралі Китай може з початку 2014 довести щорічний загальний обсяг експорту туркменського й узбецького газу до 65 млрд кубометрів.

    У червні 2010 року Ташкент і Пекін підписали угоду про постачання в Китай 10 млрд. кубометрів узбецького газу щорічно. У вересні 2010 року російська нафтогазова компанія “ЛУКОЙЛ” домовилася з китайською CNPC про постачання газу з узбецьких родовищ. Початок поставок, за попередніми даними, планується на 2014 рік.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *