Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    У КИТАЇ СТВОРЕНО ПЕРШИЙ ДОСЛІДНИЙ ЦЕНТР, ЩО ВИКОРИСТОВУЄ КОСМІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ВСЕСВІТНЬОЇ СПАДЩИНИ ЮНЕСКО

    2011-07-24

    Джерело: Сіньхуа

    У китайській столиці сьогодні відбулася церемонія заснування Центру космічних технологій міжнародного природної і культурної спадщини ЮНЕСКО / ЦКТ ЮНЕСКО /. Даний центр є першою структурою ЮНЕСКО з дослідження світової спадщини і підготовки фахівців, що використовує космічні технології.

    Центр створений за участю Наукового центру моніторингу Землі / ЦМЗ / при Академії наук Китаю, щоб, використовуючи технічні ресурси ЦМЗ у сфері космічних спостережень за Землею, надавати ЮНЕСКО та її членам дані з моніторингу місць розташування об’єктів всесвітньої спадщини та розробці методів їх захисту.

    Керівник ЦМЗ і ЦКТ ЮНЕСКО Го Хуадун повідомив, що в даний час технології космічного моніторингу Землі здатні надати нові методи для контролю і захисту місць розташування об’єктів всесвітньої культурної спадщини. ЮНЕСКО і Європейське космічне агентство / ЄКА / в 2001 році спільно запустили “Відкриту програму освоєння космічних технологій для моніторингу місць розташування об’єктів спадщини ЮНЕСКО”, націлену на отримання підтримки в роботі з охорони спадщини ЮНЕСКО від міжнародних космічних організацій, організацій, що займаються космічними дослідженнями, і університетів за допомогою надання космічних технологій країнам, що розвиваються. Академія наук Китаю приєдналася до даної програми в особі своєї Об’єднаної археологічної лабораторії. Почавши таким чином співпраця, сторони висловили бажання вивести його на новий рівень і створити дослідницький центр ЮНЕСКО при Академії наук КНР. З цією метою в травні 2007 року АН КНР подала офіційну заяву в ЮНЕСКО. У жовтні 2009 року дане пропозиція була схвалена 35-й Генеральною конференцією ЮНЕСКО. У квітні 2011 року китайський уряд затвердив будівництво даного центру.

    За отриманими повідомленнями, ЦКТ під керівництвом Виконавчої ради ЮНЕСКО і за допомогою даної організації буде розвивати співробітництво з усіма країнами світу. Основний акцент буде зроблений на Азію та Африку, яким буде надаватися технічна підтримка з моніторингу і захисту їхньої спадщини. Також буде здійснюватися технологічна підготовка персоналу для управління об’єктами спадщини.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *