Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    СЕРГІЙ КОШОВИЙ: КИТАЙСЬКІ ІНВЕСТИЦІЇ ДОПОМОЖУТЬ ВІДНОВИТИ УКРАЇНСЬКУ ЕКОНОМІКУ

    2018-01-30

    “Ініціатива “Один пояс, один шлях” є одним з найпривабливіших для України геоекономічних проектів”, – заявив голова правління Української асоціації китаєзнавців Сергій Кошовий в ексклюзивному інтерв’ю кореспонденту газети “Женьмінь жибао”. Він додав, що китайський проект не суперечить прагненням України до подальшого економічного співробітництва та економічної інтеграції з Європейським Союзом і, навпаки, може посилити переваги України в цьому процесі.

    За підсумками минулого року товарообіг між Китаєм і Україною зріс на 18% в порівнянні з попереднім роком до $7,68 млрд., завдяки чому КНР увійшла до трійки найбільших торгових партнерів України.

    На думку Кошового, однією з причин такої позитивної динаміки стало розширення доступу до китайського ринку української сільгосппродукції у 2017 р. (дозвіл на імпорт замороженої яловичини, розширення переліку підприємств на поставку молочної продукції, дозвіл на поставки соняшникового шроту і бурякового жому і т.д.) і триваюче узгодження умов поставок цього року по ряду перспективної продукції (яйця, м’ясо птиці, мед, черешня, кондитерські вироби, дитяче харчування, алкогольні вироби, соки).

    “Український експорт сільськогосподарської продукції сприяє посиленню динаміки торгівлі. У зв’язку з цим, важливо згадати, що Україна випередила США як головний постачальник кукурудзи на китайський ринок. Ще буквально п’ять років тому Сполучені Штати постачали близько 97% кукурудзи, імпортованої Китаєм. Сьогодні все по-іншому, приблизно 95% – мають походження з України”, – зауважив експерт.

    Потенційно на країни, що беруть участь в проекті “Один пояс, один шлях”, припадає 55% світового ВВП, 70% населення планети і 75% всіх відомих енергоресурсів. “Якщо китайська ініціатива буде реалізована на практиці, вона може серйозно вплинути на геополітичний ландшафт і привести до створення цілого ряду альтернативних економічних об’єднань і можливостей”, – вважає Кошовий.

    Він також зазначив, що співпраця України з КНР в рамках Шовкового шляху є однією з перспективних можливостей для реалізації великих інфраструктурних проектів, які стануть в подальшому основою для розвитку міжнародної торгівлі і поетапного нарощування експортного потенціалу країни. За його словами, Китай вже бере участь у відновленні транспортної інфраструктури України. Кілька китайських підприємств виграли тендери на будівництво підхідних каналів і доріг. Ці проекти дозволять перетворити Україну з транзитної країни в країну з розвиненою сучасною логістикою, а в майбутньому і з передовою індустрією.

    Крім цього, в рамках ініціативи “Один пояс, один шлях” Київ підписав кілька контрактів з китайськими компаніями з модернізації українських магістралей. Пекін підтвердив готовність щодо реалізації проекту “Повітряний експрес”, який з’єднає Київський міжнародний аеропорт “Бориспіль” з українською столицею. Сторони працюють і над іншими важливими інфраструктурними проектами (будівництво нового моста через Дніпро на Полтавщині, будівництво четвертої гілки Київського метро).

    На думку Кошового, Україна як держава отримає від цього свої вигоди, зокрема потік інвестицій і можливості інфраструктурної модернізації. “Як ми бачимо, за 2017 року в рамках китайської ініціативи “Один пояс, один шлях” був зроблений значний прогрес”, – додав він.

    Крім нарощування транзитного потенціалу в рамках ініціативи “Один пояс, один шлях” у співпраці з китайською стороною, за словами українського фахівця, потрібно також докладати зусиль для створення спільних підприємств, індустріальних парків із залученням китайських інвестицій в різні галузі (сільського господарство, машинобудування, хімічна і фармацевтична промисловість, й інші напрями).

    За оцінками експертів, Китай може протягом наступних п’яти років вкласти в Україну від 8 до 12 млрд. американських доларів. При цьому китайські інвестиції, як зазначив Кошовий, допоможуть відновити українську економіку.

    Вагомим свідченням нарощування українсько-китайської взаємодії став візит віце-прем’єра Держради КНР Ма Кая до Києва на початку грудня минулого року в рамках його участі в 3-му засіданні Комісії зі співробітництва між урядами України і Китаю, і проведення зустрічей на рівні вищого керівництва країни.

    “Україна і Китай мають хороші відносини і, я сподіваюся, що завдяки спільним зусиллям, ми зможемо продовжувати підтримувати і поглиблювати дружні, партнерські відносини і вивести Україну до рівня, якого заслуговує наша країна”, – зазначив Кошовий.

    Він також додав, що Україна надає великого значення зміцненню двостороннього співробітництва в рамках “Одного поясу, одного шляху”, і вважає, що ця ініціатива має важливе стратегічне значення.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *