Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Новини АУКС

    Представники Українсько-Китайської Ділової ради та АУКС взяли участь у засіданні Робочої групи з питань співробітництва з КНР при Мінекономрозвитку

    2015-11-16

    12 листопада 2015 року відбулося засідання Робочої групи з питань співробітництва з КНР у рамках Ради експортерів при Мінекономрозвитку України, на якому розглянуто комплекс проблемних питань двосторонніх торгово-економічних та ділових відносин, що турбують український бізнес і вимагають розв’язання на міждержавному рівні. У засіданні взяли участь близько 120 українських експортерів, представників бізнес-об’єднань та асоціацій, профільних міністерств і відомств (Мінекономрозвитку, Мінагрополітики, МЗС, ДФС, Мінінфраструктури, Держветфітослужби та ін.).

    IMG_2552-1

    Від Української частини Українсько-Китайської Ділової ради (УКДР) та Асоціації Українсько-Китайського співробітництва (АУКС) у засіданні Робочої групи взяли участь: заступник голови Української частини УКДР Ігор Литвин, а також члени Координаційного комітету УКДР – Віталій Олійник (голова президії АУКС) та Микола Юрчак (директор ТОВ «Гранум Інвест»). Крім цього, заступник голови Української частини УКДР, віце-президент ТППУ Валерій Король представляв на засіданні Торгово-промислову палату України.

    Слід відзначити, що за пропозицією та поданням УКДР і АУКС на розгляд Робочої групи було винесено цілий ряд актуальних питань, зокрема: про спрощення візового режиму для громадян КНР, вирішення проблем доступу на ринок Китаю і розмитнення українських товарів,  відкриття торгового представництва в КНР, сприяння розвитку туризму, відновлення повноцінної роботи Генконсульств України в Шанхаї і Гуанчжоу, організації Національної експозиції України в Пекіні.

    Головувала і вела засідання Робочої групи заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська. У своєму вступному слові вона зазначила, що ринок Китаю представляє для України дуже великий інтерес і КНР є стратегічним партнером України, виходячи з сьогоднішніх пріоритетів пошуку нових ринків збуту для вітчизняної продукції. “З урахуванням підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС і створення в подальшому зони вільної торгівлі з Євросоюзом, Україна отримує додаткові переваги та напрями співпраці з КНР”, –  зазначила Наталія Микольська.

    Вона поінформувала присутніх щодо результатів проведення засідання Підкомісії з питань торговельно-економічного співробітництва, яке відбулося 28-29 вересня 2015 року в м. Пекін, а також проаналізувала актуальний стан і перспективні напрями двосторонньої торгівлі. «Нашим завданням є створення майданчику для спілкування українського та китайського бізнесу за підтримки Уряду. Чергові наші плани – провести бізнес-захід у рамках 3-го засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки, яке попередньо заплановано провести у грудні 2015 року у Києві”, – резюмувала Наталія Микольська.

    Питанням доступу та просування на ринок КНР української сільгосппродукції присвятила свій виступ заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька. За її словами, Україна уже досягла дуже хороших результатів у співробітництві з Китаєм в аграрній сфері і має неабиякі перспективи для його розширення. Так, експорт аграрної продукції до КНР за 9 місяців 2015 року складає 1 млрд 055 млн дол. США. В той час, як за відповідний період минулого року ця цифра становила понад 440 млн дол. США. Тобто маємо понад двократне зростання! Активно йде експорт рослинних олій – соняшникової, рапсової та соєвої. Експорт соєвої олії на ринок Китаю цього року вже встановив рекорд – за 9 місяців 2015 року вітчизняні виробники експортували 54,1 тис тонн на суму 38,5 млн дол. США. «Україна цього року офіційно отримала дозвіл від AQSIQ на експорт молочної продукції до Китаю. Перші вітчизняні компанії вже провели пілотні поставки. Окрім дозволу на експорт соняшникового шроту, ми працюємо в напрямку відкриття ринку КНР для української пшениці, сорго, овочів, ягід, риби, м’яса птиці. Відкритим залишається питання з експорту української сої, але тут на заваді стоять цінові критерії та питання ГМО сої», – відзначила заступник Міністра.

    Окрім загальних питань українсько-китайських торгово-економічних відносин та просування на ринок КНР аграрної продукції,  експортерів було поінформовано щодо китайської ініціативи побудови «Економічного поясу Великого шовкового шляху» та опрацювання формату участі України у цьому проекті. Також в ході засідання представники вітчизняного бізнесу та урядовці активно обговорювали проблеми у сфері транспортної логістики, сертифікації і контролю якості продукції, візового та митного режиму, туристичного обміну, експорту в КНР не лише сировинної, але й готової та високотехнологічної продукції, інформаційної та організаційно-правової підтримки українських експортерів.

    Виступаючи в порядку обговорення, віце-президент Торгово-промислової палати України Валерій Король закликав представників Уряду тісніше залучати ТПП до проведення двосторонніх українсько-китайських заходів, зокрема обміну бізнес-делегацій, засідань профільних Підкомісій, бізнес-форумів, конференцій тощо, а також активніше використовувати потенціал Українсько-Китайської Ділової ради, до якої є дуже поважне ставлення з китайської сторони.

    Заступник голови Української частини УКДР, колишній Посол України в КНР Ігор Литвин у своєму виступі наголосив, що постійно діючий майданчик для спілкування бізнесових кіл України і Китаю не потрібно винаходити чи заново створювати. Він діє з 2010 року, коли ТПП України та китайська CCPIT, на виконання рішення президентів двох країн, підписали угоду про створення Українсько-Китайської Ділової ради. Як би там не було, УКДР працює, проводяться зустрічі і засідання української та китайської частин, відбуваються регулярні контакти і обміни інформацією, надається практична допомога бізнесменам обох країн у пошуку ділових партнерів. «Я, як представник Українсько-Китайської Ділової ради, постійно знаходжусь у Пекіні, підтримую усі необхідні контакти з китайською стороною і разом зі своїми колегами по УКДР готовий приймати запити та надавати необхідну допомогу усім українським експортерам» – повідомив Ігор Литвин.

    За його словами, надзвичайно актуальним завданням для України є відкриття повноцінного торгового представництва в КНР. І якщо владні органи з огляду на об’єктивні труднощі та бюджетну скруту не в змозі самостійно це зробити, то слід піти шляхом державно-приватного партнерства. Тобто залучити до справи Ділову раду, ТПП, бізнес-асоціації, провідних експортерів, які допоможуть все організувати і візьмуть на себе питання утримання торгового представництва.

    Також, на переконання Ігоря Литвина, слід підтримувати й стимулювати міжрегіональну співпрацю на рівні провінцій КНР і областей України. Адже  це не лише туристичний чи культурний обмін, але й співпраця за локальними інвестпроектами, взаємодія конкретних місцевих підприємств, малого та середнього бізнесу. До того ж, таким чином, можна вирішити питання забезпечення й функціонування Генконсульств України в Шанхаї та Гуанчжоу.

    «Що ж стосується візових проблем, то їх існування неможливо ні виправдати, ні раціонально пояснити. Україна та Китай – стратегічні партнери! У нас є великий Договір про дружбу і співробітництво, є інша необхідна договірна база, є взаємний інтерес і нагальна потреба розширити двосторонні зв’язки за всіма напрямами. Отже слід рішуче і якнайшвидше скасувати всі застарілі вимоги і необґрунтовані візові перепони.  Усі цивілізовані країни уже давно змінили візову практику, максимально здешевили її, повсюдно використовують аутсортинг і онлай-доступ. Ми теж повинні йти цим шляхом, тим більше стосовно таких країн-стратегічних партнерів, як Китай», – наголосив він.

    Підбиваючи підсумки засідання Робочої групи Наталія Микольська заявила, – «ми вдячні присутнім за підтримку нашої ініціативи стосовно проведення сьогоднішнього засідання та готові до прямого діалогу з кожним, хто звернеться до нас… Закликаю експортерів та урядовців установлювати прямі контакти для вирішення питань, що виникають під час виходу на Китайський ринок. Ми готові надавати сприяння тим, хто звертається з конкретними питаннями і пропозиціями». Прийнято рішення проаналізувати й узагальнити всі висловлені під час засідання пропозиції та зауваження для їх подальшого вирішення у робочому порядку або ж винесення на міжвідомчий чи міжурядовий рівень. Представникам підприємств-експортерів та бізнес-асоціацій запропоновано активніше комунікувати з Мінекономрозвитку, напряму ставити проблемні питання і надсилати їх на спеціальну адресу [email protected].

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *