Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Ольга Барилова: Китай демонструє зацікавленість в інформаційних обмінах з Україною

    2018-05-15

    «У рік святкування 40-річчя «Політики реформ і відкритості» Китай демонструє прогрес розвитку і зацікавленість в інформаційних обмінах з Україною» – підкреслила в інтерв’ю ІА «The Економіст» Ольга Барилова, директор інформаційно-аналітичного порталу «The Економіст».
    Нещодавно відбувся візит делегації українських ЗМІ до КНР, розкажіть програму візиту. На якому представницькому рівні проходили двосторонні зустрічі?
    Так, дійсно, протягом тижня мені пощастило побувати в Китаї в складі делегації українських журналістів. Важливо відзначити високий рівень організації зустрічей. Так, представники провідних українських ЗМІ мали можливість обговорити з керівництвом найбільших китайських корпорацій, зокрема China National Complete Engineering Corporation (CCEC) проблему інтенсифікації обміну інформацією про взаємні інтереси України і Китаю. Нагадаю, що китайська державна компанія «CCЕC» минулого року підписала протокол для реалізації проектів у сфері енергетики в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях. Важливість цих проектів особливо очевидна для України з огляду на енергетичну кризу. Крім того, члени делегації мали можливість ознайомитися з діяльністю китайської компанії China Harbour Engineering Сompany Ltd, яка у березні виграла тендер з проведення днопоглиблювальних робіт в порту «Чорноморськ». Варто зазначити, що ця компанія раніше вже зарекомендувала себе як надійний партнер в рамках днопоглиблювальних робіт в порту «Южний». Підкреслю, що проекти, в яких задіяні ці найбільші китайські компанії є перспективними як з точки зору інтересів України, так і КНР. Відповідно, налагодити пряму комунікацію з корпораціями є важливим і своєчасним. Рада, що під час розмови ми почули готовність китайських компаній налагодити роботу в інформаційній сфері з українськими ЗМІ.
    Усім відома специфіка Китаю, як країни з провідною роллю Комуністичної партії в житті країни. Чи була можливість обговорити на державному рівні інформаційну політику з представниками державного апарату?
    Якраз на цьому ми зосередилися під час зустрічі з директором прес-бюро Інформаційного офісу Державної ради КНР Ху Кайхоном, який запевнив журналістів у зацікавленості в подальшому розвитку співпраці з українськими ЗМІ. Він тоді сказав, що Інтернет дозволяє налагодити максимально тісну комунікацію. Мені було цікаво, думаю і вам теж, дізнатися про суть реформ в цій сфері в Китаї. За його словами, під час цієї реформи запитання преси та телебачення перейшли від уряду КНР до партійного органу – відділу пропаганди ЦК КПК, який вважається однією з найавторитетніших партійних організацій. Тепер під її контролем перебувають питання ідеології, преси, телебачення, радіомовлення. На зустрічі я відзначила вже на прикладі співпраці протягом двох років нашого інформаційно-аналітичного порталу «The Економіст» з однією з провідних газет у світі і найвпливовішою газетою в Китаї «Женьмінь жибао».
    До речі, а ви не порушували питання планів Китаю посилити державне втручання в Інтернет?
    Ні, це питання не порушувалося, тому що глава КНР Сі Цзіньпін заявив про це на конференції з кібербезпеки в Пекіні вже після нашої зустрічі. Однак ми змогли ознайомитися з системою роботи офіційного інформаційного агентства уряду Китаю і побувати в Штаб-квартирі «Сіньхуа» в Пекіні. Сьогодні новини від «Сіньхуа» поширюються в безлічі країн Азії, Близького Сходу, Латинської Америки і Африки, де розташовані його корпункти, зокрема такі корпункт є і в нашій столиці.
    Цього року Китай відзначає 40-ву річницю «Політики реформ і відкритості», суть якої полягає в побудові соціалістичної ринкової економіки і відкритість зовнішньому світу Китаю. Чи можна, на вашу думку, говорити про реальну відкритість Китаю?
    Для мене реальним проявом цієї політики стала звістка про те, що провінція Хайнань відкриває безвізовий режим для українців. Уже з цього місяця українцям для подорожі на однойменний острів віза не потрібна. До речі, про це ми дізналися в Китаї безпосередньо перед зустріччю в департаменті закордонних справ провінції. Ще одним приємним відкриттям для нас стало те, що наша делегація журналістів була першою в провінції, і це не дивлячись на те що саме в цій провінції в Боао знаходиться головний офіс щорічного «Боаоського азіатського форуму», відомого як «Східний Давос». Це неурядова та некомерційна організація, що має на меті підтримувати і розвивати економічний обмін, взаємодію і співпрацю, як в Азії, так і за її межами шляхом проведення щорічних зустрічей високого рівня за участю представників урядових, ділових, промислових і наукових кіл та обговорення актуальних економічних, соціальних і екологічних проблем. Україна на найвищому державному рівні брала участь у форумі тільки один раз – у 2013 році. На минулому 8-11 квітня БАФ, який щорічно проводиться з 2002 року, порушувалося зокрема питання нового Шовкового шляху.
    Нагадаю, що у грудні минулого року Україна і Китай погодили план дій щодо реалізації ініціативи «Економічний пояс Великого шовкового шляху» і «Морського шовкового шляху». Раніше планувалося, що до 2018 року Україна “вілється” в “Шовковий шлях”. Тоді китайська сторона вже погодила нитку графіка поїзда №1319/1320, який в рамках нового Шовкового шляху буде проходити з Чженчжоу (КНР) через територію України до станцій Чоп і Мостиська на західному кордоні – і в напрямку Словаччини, Польщі та Угорщини. Я думаю, для українських ЗМІ у зв’язку з цим буде цікавою пропозиція секретаріату «Боаоського азіатського форуму» щодо створення організації співпраці із засобами масової інформації в Азії і запрошення українських ЗМІ до співпраці в проведенні щорічних форумів.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *