Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

  Офіційний представник МЗС КНР Хуа Чуньін про членство в ЄБРР

  2015-11-06

  – В.о. головного економіста Європейського банку реконструкції та розвитку / ЄБРР / Ханс Петер Ланкес вчора повідомив, що Китай днями офіційно подав заявку на членство в ЄБРР. Прошу вас підтвердити цю інформацію. Чому Китай подав заявку на вступ до ЄБРР?

  Китай днями висловив інтерес до приєднання до Європейського банку реконструкції та розвитку з метою сприяння ініціативи про створення економічного пояса Шовкового шляху і морського Шовкового шляху 21-го століття з “інвестиційним планом ЄС” і поглибленню співпраці з ЄБРР. Ми впевнені, що приєднання Китаю до ЄБРР буде відповідати інтересам всіх сторін і є взаємовигідним вибором для обох сторін.

  – Заступник голови МЗС Республіки Корея вчора повідомив на прес-конференції, що РК і Китай координують повістку дня першого раунду переговорів з демаркації морських кордонів у грудні. Прошу вас підтвердити цю інформацію.

  У ході проведеного в липні 2014 року візиту голови КНР Сі Цзіньпіна в РК дві країни оголосили про готовність запустити переговори з питання про демаркацію морських кордонів. Китай приділяє підвищену увагу цьому і підтримує тісні контакти з південнокорейською стороною в якості підготовки до переговорів. В даний час Китай і Республіка Корея домовилися провести перший раунд переговорів з демаркації морських кордонів в наступному місяці з метою реалізації консенсусу, досягнутого керівниками торік.

  Справедливе і правильне вирішення питання про демаркацію морських кордонів шляхом переговорів і консультацій важливо для збереження спокою і стабільності на морі, а також зміцнення та розвитку двостороннього дружнього співробітництва. Це також повною мірою демонструє китайську незмінну позицію та ініціативи про рішення морських суперечок із сусідніми країнами шляхом двосторонніх переговорів на основі поваги історичних фактів і міжнародного права. Сподіваємося, що Китай і РК зможуть шляхом дружніх консультацій справедливо і законно розібратися у своїх претензіях на морі та створити модель для інших регіональних гравців, які стикаються з подібними проблемами.

  – у Нью-Делі завершилися індійсько-китайські антитерористичні консультації. Чи можете ви розповісти про подробиці?

  Мені потрібно ознайомитися з подробицями консультацій. Раніше ми вже розповідали про китайсько-індійську антитерористичну співпрацю. Ми маємо намір активізувати контакти і співпрацю з індійською стороною з антитерористичних питань, що становлять взаємний інтерес.

  “Посольство КНР в РФ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *