Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / ЗМІ про нас

    Найближчим часом Китай не інвестуватиме в українську економіку – екс-посол

    2013-09-24


    big_1456932

    Джерело: Радіо “Голос Столиці”, http://newsradio.com.ua/2013_09_24/Najblizhchim-chasom-Kitaj-ne-nvestuvatime-v-ukra-nsku-ekonom-ku-eks-posol/

    Про можливу китайську експансію і боротьбу за сільськогосподарські землі України радіостанція «Голос Столиці» поспілкувалася з головою Асоціації українсько-китайського співробітництва та колишнім послом України в Китаї Ігорем Литвиним.
    Опублікована у ЗМІ інформація про масову купівлю української землі китайською корпорацією Xinjiang Production and Construction не отримала підтвердження. Як раніше повідомлялося, Китай збирався придбати в Україні майже три мільйони гектарів землі. Сільгоспугіддя мали використовувати для рільництва і вирощування свиней.
    «Голос Столиці»: Китайські компанії займаються сільським господарством в інших країнах. Чи є вже в Україні прецеденти, або ж на даний момент прямої присутності Китаю в нашому сільському господарстві немає?
    Ігор Литвин: На даний момент прямої присутності китайських компаній в сільському господарстві України, в тому розумінні, який ви вкладаєте у це питання, не було і немає. Є певна залежність китайського державного резерву від продукції, яку виробляє українське сільське господарство, де воно лідер. У першу чергу, це соняшникова нерафінована олія. Цей товар входить до номенклатури товарів критичного імпорту КНР і вони спеціальними рішеннями зобов’язують певні державні компанії закуповувати цей товар в Україні.
    «Голос Столиці»: Чи станемо ми свідками прямої присутності китайських компаній в українському сільському господарстві?
    Ігор Литвин: Якщо китайські компанії зацікавляться інвестуванням в виробництво, то не виключено, що буде знайдено форму, за якої китайські компанії зможуть придбати відповідні українські сільгоспструктури, або інші компанії, які зареєстровані тут і мають в оренді великі масиви землі сільськогосподарського призначення. Це єдиний шлях для них інвестувати і добиватися для себе вигідної ціни. Зараз же вони просто скуповують необхідний їм продукт за ринковими цінами. Якщо вони будуть інвестувати, то тільки такий спосіб може бути ефективним. Що ж до того, чи слід нам очікувати так званого нашестя, то 20 років не було і я певен, що в найближчі роки цього також не відбудеться, хоча інтерес виявляється.
    «Голос Столиці»: Як відомо, акції масштабних українських агрохолдингів торгуються, наприклад, у Варшаві, на головній польській біржі. Чи може відбуватися процес поглинання, наприклад, українського агрохолдингу китайською стороною в цивілізований спосіб: спочатку з купівлі акцій вони стануть міноритарним акціонером, а потім будуть збільшувати свою присутність? Чи для китайських компаній більш властиво прийти, домовитися, все узгодити і купити все скопом?
    Ігор Литвин: Я думаю, що теоретично усе це можливо, але в нас тільки створюється так звана зона вільної торгівлі, що дозволятиме китайському капіталу цивілізовано заходити на економічний простір України. Поки вони купують готову продукцію, вони практично нічого не інвестують в економіку України. Поки тут не буде працювати китайська страхова компанія People’s Insurance Company of China, яка може страхувати ризики інвестиційного процесу, ніякі китайські інвестиції тут не з’являться.
    Нагадаємо, у ЗМІ були повідомлення про те, що угоду про купівлю української землі вже досягнуто між Xinjiang Production and Construction Corps і українським агрохолдингом KSG Agro. Про деталі цієї операції не повідомлялося.
    До слова, у серпні стало відомо, що з наступного року Україна має намір експортувати в Китай м’ясо. Для цього вже ведеться робота з сертифікації, яка може тривати два-три місяці.

    Your text

    Your email address will not be published. Required fields are marked *