Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    НАТАЛІЯ МИКОЛЬСЬКА: УКРАЇНСЬКІ ЕКСПОРТЕРИ ЗМОЖУТЬ ЗАЙНЯТИ НА РИНКУ КНР СВОЮ НІШУ

    2017-12-13

    Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська на чолі української делегації здійснила візит до м.Шанхай, де з 14 по 16 листопада відбувалася 21-а Міжнародна виставка продуктів харчування, напоїв і ресторанного обладнання, одним з учасників якої виступила Україна.

    “На цьому заході ми побачили досить великий інтерес китайського бізнесу до української продукції”, – зазначила Наталія Микольська в інтерв’ю ІА “Сіньхуа”. За її словами, вироблені в Україні продукти харчування мають дві основні переваги: ​​висока якість і конкурентну ціну. Крім того, українські компанії можуть забезпечувати великий обсяг поставок, що вкрай важливо з урахуванням ємності китайського ринку.

    Наталія Микольська вважає, що перелік сільськогосподарських і продовольчих товарів, що постачаються до Китаю, повинен бути істотно розширений. “Китай визначено ринком, що знаходиться у фокусі “Експортної стратегії” України”, – підкреслила вона. Серед найбільш перспективних статей агроекспорту торгпред назвала як свіжі і заморожені овочі, фрукти і ягоди, так і цілий ряд продукції з більшою доданою вартістю – соки, кондитерські вироби, дитяче харчування, алкоголь й ін. За її словами, попит на всі ці товари серед китайських споживачів неухильно зростає, а тому українські експортери зможуть зайняти на ринку КНР свою нішу. Як повідомлялось раніше, торгпред України також взяла участь в засіданні Підкомісії з торговельно-економічного співробітництва Комісії зі співробітництва між урядами України та КНР, яке відбулося в Пекіні.

    Вона зазначила, що, крім аграрної сфери, в плани українсько-китайського співробітництва на 2018 рік входить розгортання кооперації у сфері енергетичного машинобудування і виробництва побутової електротехніки. Зокрема, Микольська ратує за створення на українській території спільних підприємств, які, використовуючи технічні ноу-хау обох держав, будуть виготовляти продукцію, орієнтовану як на внутрішній ринок, так і на експорт у треті країни, зокрема до ЄС. Не менш перспективною пані Микольська вважає двосторонню кооперацію в IT-сфері. “Китай дуже сильний у виробництві хардвера, тобто власне машин, а Україна – програмного забезпечення, тому, якщо поєднати ці дві речі, ми можемо пропонувати на китайському, українському і світовому ринках досить цікаві продукти”, – впевнена торгпред.

    На тлі енергетичної кризи, що спалахнула в Україні на початку цього року, влада країни також вирішила активізувати співпрацю з Китаєм в галузі “зеленої” економіки. “Сюди ми відносимо як проекти енергоефективності, так і проекти альтернативної енергії”, – пояснила Наталія Микольська. Накопичений Пекіном досвід буде вкрай корисний Україні: КНР належить до світових лідерів за темпами нарощування встановлених потужностей “чистої” енергетики.

    Водночас торгпред зазначила, що зміцнення торгово-економічних зв’язків між Україною та Китаєм також залежить від приватної ініціативи підприємців двох країн, тому головним завданням Києва і Пекіна є створення майданчика, на якому бізнес зможе “розмовляти між собою”. “У рамках нашої підкомісії ми з урядом Китаю домовилися про проведення секторальних діалогів. Це коли представники китайських бізнес-асоціацій, зокрема промислових, будуть зустрічатися по секторам зі своїми колегами з України та спільно шукати вже на приватному рівні можливості для співпраці”, – заявила Микольська.

    Окрему увагу торгпред приділила взаємодії з КНР в рамках ініціативи “Один пояс, один шлях”, до якої Україна офіційно приєдналася у 2015 році. “Ця ініціатива дуже важлива для нас. Те, як Україна торгує і підтримує економічні відносини з усіма її учасниками, робить нас природним партнером не тільки кожної з цих країн, а й всієї ініціативи”, – заявила Н. Микольська.

    За словами торгпреда, Україна сподівається, що її приєднання до “Одного поясу, одного шляху” дозволить здійснити ряд спільних з Китаєм інфраструктурних проектів, збільшити обсяг взаємної  торгівлі і залучити інвестиції з Фонду Шовкового шляху.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *