Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    МИКОЛА АЗАРОВ ПОСТАВИВ ЗАВДАННЯ АКТИВІЗУВАТИ ВІЙСЬКОВО-ТЕХНІЧНУ СПІВПРАЦЮ УКРАЇНИ І КИТАЮ

    2011-08-15

    Джерело: Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

    Україна і Китай активізують військово-технічну співпрацю. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з членом Центральної військової ради, начальником Генерального штабу Народно-визвольної армії Китаю, генерал-полковником Чень Бінде.

    “Україна готова інтенсифікувати військову співпрацю, обмін військовими делегаціями, аташе, розширити підготовку китайських військових у вищих навчальних закладах Міністерства оборони України”,- наголосив Микола Азаров. При цьому він додав, що активізувати військово-технічну співпрацю допоможе Міжурядова комісія з питань військово-промислової співпраці між Україною і Китаєм.

    Глава Уряду наголосив, що, зокрема, перспективною є співпраця у створенні важких транспортних літаків, великотоннажних кораблів, кораблів на повітряних подушках, будівництві танків та засобів протиповітряної оборони.

    Прем’єр-міністр закликав китайську сторону також поглибити співпрацю в авіабудуванні. “Особливо хотів би звернути увагу на авіабудування. Китайській авіабудівній корпорації і українському підприємству “Антонов” необхідно поглиблювати співпрацю”. При цьому Микола Азаров зазначив, що Україна володіє найсучаснішими технологіями, зокрема будівництва важких транспортних літаків, аналогів яким немає у світі.

    Водночас Глава Уряду поінформував китайську сторону про те, що Україна виробляє енергоощадливі двигуни для літаків та вертольотів. Прем’єр-міністр додав, що вчора у Запоріжжі він знайомився з конструкторськими розробками і виробництвом авіадвигунів. “Я був дуже задоволений високою економічністю наших двигунів. Порівняно із зарубіжними аналогами український двигун за однакової потужності споживає на 18 відсотків менше пального”.

    Микола Азаров доручив провести детальний аналіз військово-технічного співробітництва України з Китаєм та на основі цього аналізу запропонувати 5-10-річну програму співпраці між Україною і Китаєм.

    У свою чергу Чень Бінде зазначив, що Україна і Китай мають перспективи для активізації як державного, так і військово-технічного співробітництва. “Наше співробітництво на рівні держав вийшло на дуже високий рівень, і для армії це має надзвичайно гарні перспективи. Ми повинні активізувати наше співробітництво і вивести його на більш високий рівень”,- сказав він.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *