Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    КНР входить в топ-3 найбільших торгових партнерів України.

    2015-04-08

    Наприкінці березня в Києві було підписано меморандум між Україною і представниками КНР про плани виділення Україні кредиту в розмірі 15 млрд. доларів в сфері будівництва.

    З китайської сторони меморандум підписала дочірня компанія Китайської державної міжнародної трастово-інвестиційної корпорації CITIC Limited. З боку України меморандум підписав уповноважений глава Мінрегіону України. Але на першому етапі мова йде поки лише про реалізацію пілотного проекту на 1 млрд. доларів, йдеться в публікації 24 каналу.

    “Китайський бізнес досить обережно ставиться до інвестування в Україну. Крім політичної нестабільності і складнощів в економіці, ускладнює ситуацію наявність проблем із захистом іноземних інвестицій і невиконанням зобов’язань України по вже вкладеним коштам. Так, в лютому минулого року Китай подав до Лондонського міжнародного арбітражного суду позов до України на відшкодування збитків на суму 3 млрд. доларів. Суть конфлікту полягала в тому, що всупереч домовленостям, Китаю було продано зерна на суму лише 153 млн. доларів замість отриманого кредиту на 3 млрд. доларів. На сьогодні сторони домовилися мирно врегулювати цей спір. Більше того, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко заявив, що Китай і надалі готовий інвестувати в АПК, енергетику та будівельну сфери України “, – йдеться в статті.

    “Однак в енергетичній сфері теж не все так просто. Показовий приклад – ситуація навколо відновлюваної енергетики, де у зв’язку з рішеннями НКРЕКУ на підставі рекомендацій Міненерговугілля знизити в 2 рази закупівельні тарифи  генеруючих електроенергію об’єктів, через те, що були порушені умови, при яких інвестори входили в цю галузь. Найбільший інвестор сонячної енергетики України – китайська державна компанія CNBM – вже звернулася до української влади з проблемою постійних змін правил гри на ринку ВДЕ, і заявила про порушення гарантій по вкладеним інвестиціям. Крім того, як стало відомо через ЗМІ, що у інвесторів CNBM International виникли проблеми з АМКУ в частині оформлення необхідних формальностей щодо вступу в права на активи “, – пише видання.

    “Зайти на український ринок – це дуже великі ризики і висока вартість кредитів, – говорив голова правління CNBM International Джейсон Джанг українським ЗМІ. – Якщо політика збережеться і буде стабільною, природно, ми будемо інвестувати в рази більше. Якщо ж нас обдурять, то інвесторів не буде в принципі”.

    КНР і Україна встановили дипломатичні відносини 23 роки тому. У 2014 році товарообіг України з Китаєм обвалився на 24%, до $ 8,1 млрд. (у 2013 році він становив $ 10,6 млрд). Однак, незважаючи на таке падіння, Китай як і раніше входить в топ-3 торгових партнерів України.

    Lb.ua

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *