Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китайський смог може поширитися й на інші країни

    2016-03-12

    Ліси Китаю із 2001 року загадково вимирають. Новий звіт, можливо, не тільки вказує на причину, чому це відбувається, а й застерігає, що ця проблема може незабаром поширитися на інші країни.

    У звіті стверджується, що викиди азоту від забруднення в Китаї із загрозливою швидкістю вбивають природні ліси і що, коли нічого не буде зроблено, це почне вбивати рослини та дерева в інших країнах.

    13-річне дослідження було проведено вченими Китайської академії наук. Як правило, компартія Китаю намагається приховати проблеми забруднення. Комуністичний уряд навіть випустив документальний фільм про забруднення Китаю, який наробив багато шуму і був вилучений з інтернету.

    Аби Китайській академії наук дали дозвіл на публікацію такої інформації, проблема мала бути жахливою — і, за даними дослідження, це так і є.

    У 2001—2011 роки принаймні 40% природних лісів у найпівденнішій провінції Китаю, на острові Хайнань, загинули, повідомило видання South China Morning Post. У спостережному пункті на горі Дінху, що поблизу міста Чжаоцін, дослідники спостерігали, як зникали понад десяток видів рослин під старим деревом, доки не залишилася лиш одна чи дві з них.

    «Якщо становище не зміниться, протягом кількох десятиліть більшість лісів у південній частині Китаю буде знищена. Але цей вплив не обмежується одним Китаєм», — сказав виданню South China Morning Post доктор Лу Сянькай, молодший науковий співробітник Південно-Китайського ботанічного саду в Гуанчжоу Китайської академії наук і провідний учений екологічного проекту.

    «Проблема матиме ефект доміно по всьому світу», — сказав він, назвавши це «безшумною різаниною».

    Дослідження було опубліковане у журналі Environmental Science and Technology, що випускається Американським хімічним товариством.

    У ньому наголошується, що смог — це головним чином, азот, і що азот викидається в атмосферу всім, починаючи від промислового виробництва до автомобільних вихлопів.

    У нещодавньому документальному фільмі «Під куполом», який усунули з інтернету, говорилося, що одна з основних причин забруднення у Китаї — це вугільні електростанції. Китай має більше вугільних електростанцій, ніж всі інші країни світу разом узяті.

    Азот також являє собою одну з основних поживних речовин для рослин, але занадто багато азоту — це проблема. За словами дослідників, смог збільшує надлишок азоту у ґрунті, що призводить до зникнення лісів.

    «Боюся, з лісами у Гонконзі відбувається та ж сама проблема, — сказав South China Morning Post Лу Сянькай. — Вони перебувають в аналогічному середовищі і страждають у цілому від такого ж рівня забруднення повітря».

    «Велику Епоху»

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *