Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
 • Новини / Загальні новини

  Китайська компанія задіяла 15 суден для днопоглиблення в Чорноморську – АМПУ

  2018-08-13

  У морському порту Чорноморськ на Одещині розпочалась реалізація великого проекту з днопоглиблення, у якому задіяні 15 спеціалізованих суден китайської компанії China Harbour Engineering Company Ltd. (CHEC). Про це повідомляє прес-служба Адміністрації морських портів України.

  “Масштабні днопоглиблювальні роботи в порту Чорноморськ є черговим етапом реалізації стратегії АМПУ з розвитку українських портів. Наше завдання – створювати всі необхідні умови для ефективної роботи приватних і державних стивідорних компаній, зокрема збільшення вантажопотоку і розширення участі українських портів в міжнародних транспортних коридорах. Чорноморську в реалізації цих планів відведена важлива роль”, – зазначив керівник АМПУ Райвіс Вецкаганс.

  Компанія CHEC вестиме днопоглиблення на морському підхідному каналі до порту Чорноморськ і в операційній акваторії 1-го ковша Сухого лиману. Реалізація проекту підвищить конкурентоспроможність порту в басейні Чорного моря, створить умови для підходу великотоннажних суден з осадкою до 14,5 метрів типу Capesize дедвейтом до 100 тисяч тон і контейнеровозів місткістю 8 тисяч TEU до функціонуючих та запланованих до реконструкції глибоководних причалів.

  Виконання проекту, що також передбачає реконструкцію причального фронту зі збільшенням глибин, сприятиме діяльності стивідорних компаній, що працюють в порту.

  Йдеться про реконструкцію причалів №№ 1–2, 11–17 зі збільшенням проектних глибин до 15 метрів. Підвищення безпеки проводки суден і розвиток портової інфраструктури створять умови для залучення в Чорноморськ нових операторів і збільшення обсягів вантажообігу.
  Читайте також: На херсонській верфі розпочали ремонт молдовського суховантажного судна

  Проект днопоглиблення, розроблений базовим інститутом Міністерства інфраструктури України «ЧорноморНДІпроект», передбачає не тільки поглиблення, а й розширення підхідного каналу. Наразі довжина каналу становить 1 кілометр 400 метрів, ширина – 150 метрів, а глибина – 14,5 метрів. Після реконструкції його параметри будуть збільшені: довжина – до 1 кілометра 600 метрів, а глибина – до 16 метрів. Днопоглиблення акваторії 1-го ковша Сухого лиману дозволить досягти глибини в його центральній частині до 15 метрів.

  Загальний обсяг днопоглиблювальних робіт у порту Чорноморськ складе близько 2 мільйонів кубометрів. На підхідному каналі буде піднято понад 500 тисяч кубометрів грунту, а в акваторії – майже 1,5 мільйона кубометрів. Орієнтовний термін завершення робіт – до 5 місяців. Вартість реалізації проектів – 404 мільйони гривень без ПДВ.

  “Укрінформ”

  Напишіть відгук

  Your email address will not be published. Required fields are marked *