Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай зібрався перевернути світовий ринок нафти

    2018-03-09

    Китай почне торги нафтовими ф’ючерсами в юанях на біржі в Шанхаї з 26 березня, і іноземні інвестори вперше зможуть отримати доступ до сировинного ринку країни, про це повідомила Китайська комісія з регулювання ринку цінних паперів (CSRC).

    На доопрацювання такого контракту Китаю знадобилося 25 років – перші спроби були зроблені на внутрішньому ринку ще в 1993 році, але виявилися невдалими, і роком пізніше торги припинилися через високу волатильність, повідомляє агентство Bloomberg.

    Перехід до “нафтоюаням” може стати одним з найважливіших подій на нафтовому і валютному ринках. Якщо іноземні інвестори приймуть нові ф’ючерси і включать їх в число основних орієнтирів світового ринку нафти на додаток до Brent і WTI, то Китай може розраховувати на істотне зростання ролі юаня в світовій торгівлі і економіці. Найбільш оптимістичні експерти стверджують, що з часом китайська нацвалюта зможе потіснити долар завдяки таким контрактам і загальній потужності економіки КНР.

    Скептики заперечують, що цього точно не відбудеться доки уряд Китаю контролює курс юаня. Так що навіть якщо міжнародні трейдери погодяться на проведення торгів і розрахунки в юанях, проте рахувати світову ціну на нафту вони продовжать в доларах.

    У 2017 році Китай обігнав США і став найбільшим імпортером нафти в світі – обсяг закупівель становив близько 8,43 млн барелів на добу на тлі великого попиту і триваючого формування стратегічного резерву.

    Торги будуть проводитися на Шанхайській міжнароднії енергетичнії біржі – підрозділі Шанхайській ф’ючерсній біржі. Контракт отримає абревіатуру INE. Розмір партії складе 1 тис барелів, мінімальний крок торгів – 0,1 юаня за барель.

    Коли в 2015 році в Шанхаї з’явилися ф’ючерси на нікель, обсяги торгів ними протягом шести тижнів перевищили еталонні операції з нікелем на Лондонській біржі металів (LME). Однак в Китаї роль спекулятивних гравців вище, ніж в Лондоні або Нью-Йорку, тому всі сировинні контракти відрізняються більш значною волатильністю, відзначає Bloomberg.

    Спочатку коливання ціни нафтових ф’ючерсів в юанях будуть обмежені досить вузьким коридором – по 4% в будь-яку сторону з ціни закриття, за підсумками попередньої торгової сесії.

    Технічні специфікації дуже схожі на опис контракту на російську нафту Urals. Китайський ф’ючерс передбачає вміст сірки 1,5% за вагою і щільність 32,0 в градусах API.

    Торги будуть проводитися з 9:00 до 11:30 і з 13:30 до 15:00 по Пекіну (3: 00-5: 30 і 7: 30-9: 00 за київським часом).

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *