Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай зацікавився ядерною енергетикою України

    2015-07-21

    Держконцерн «Ядерне паливо» і китайська компанія China Nuclear Energy Industry Corporation підписали меморандум про співпрацю у сфері ядерно-паливного циклу.

    «Меморандумом передбачено здійснення аналізу напрямків потенційного співробітництва, зокрема, у сфері розвідки та розробки уранових родовищ, видобування та переробки уранових руд, модернізації діючих шахт і гідрометалургійного заводу, впровадження технологій CNEIC у сфері ядерно-паливного циклу, співпраця з розвитку та впровадження новітніх технологій у сфері цирконієвого виробництва, залучення інвестицій для розвитку в Україні ядерно-паливного циклу », – йдеться в повідомленні української компанії.

    Як зазначили в дежконцерні «Ядерне паливо», найближчим часом в рамках реалізації положень меморандуму буде організована робоча зустріч українських та китайських фахівців, під час якої китайська сторона ознайомиться з діяльністю підприємств атомно-промислового комплексу України.

    Відзначимо, американська компанія ConverDyn вивчає можливість створення в Україні виробництва з виготовлення гексафториду урану, що є складовою частиною ядерного паливного циклу.

    Варто сказати, що на сьогоднішній день більше 95% ядерного палива для українських АЕСімпортіруется з Росії. Також Росія володіє монопольним становищем зі збагачення урану для потреб України.

    Україна, прагнучи диверсифікувати джерела поставок енергоресурсів, реалізує програму з впровадження ядерного палива американської компанії Westinghouse на ядерні енергоблоки з реакторами ВВЕР.

    Крім цього, держкомпанія «Енергоатом», оператор усіх діючих АЕС в Україні, навесні 2015 підписала з французької енергетичної компанією AREVA контракт на поставки збагаченого урану, що також дозволить диверсифікувати поставки ядерних матеріалів для українських АЕС.

     

    За матеріалами УНІАН

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *