Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    Китай закликав міжнародну спільноту до участі в новому “Шовковому шляху”

    2016-07-27

    Країни світу можуть взяти участь у створенні нового “Шовкового шляху”. З таким зверненням виступили політики і бізнесмени, які беруть участь в форумі «Один пояс, один шлях», що відбувається в Пекіні, повідомляє кореспондент Українських Новин.

    Голова КНР Сі Цзіньпін у вітальному посланні, адресованому учасникам форуму, наголосив, що Китай має намір просувати багатостороннє співробітництво, а також розвивати економічні і торговельні зв’язки в дусі Шовкового шляху. Він закликав країни об’єднати зусилля в пошуках нової моделі співпраці в різних областях. Інвестиції в проект «Один пояс, один шлях» вже перевищили 1,4 млрд дол, створено 60 тисяч нових робочих місць і вже підписано угоди про співпрацю з понад 30 країнами.

    Однак, цей проект важливий не тільки економічною, але і гуманітарною складової. Так, у своєму зверненні до учасників форуму заступник Генсека ООН з економічних і соціальних питань Ву Хонгбо підкреслив, що ініціатива допоможе вирішити проблеми гуманітарного характеру, зокрема, знизить рівень бідності в країнах – учасницях проекту.

    Успішні китайські бізнесмени, які виступають на форумі, серед них представники CRRC (China Railway Rolling Stock Corporation), China Wanda Group, Gree Electriic Appliances, China Poly Group Corporation (найбільший оператор морських перевезень в Китаї) зійшлися на думці, що під час реалізації проекту необхідно враховувати специфіку країн та народів. Серед складнощів було зазначено відмінності в законодавчих базах, однак, при цьому, вони готові робити інвестиції в усі зацікавлені країни.

    У форумі беруть участь представники понад 40 країн.

    Концепція “Один пояс, один шлях” була вперше анонсована головою КНР Сі Цзіньпіном восени 2013 року. Цей проект був включений і в план “13-ї п’ятирічки”. Суть даної китайської ініціативи полягає в тому, що крім будівництва декільких шляхів, які зв’яжуть Китай через Центральну Азію з Європою, Китай одночасно просуває політичну координацію, безперебійну торгівлю, вільний рух капіталу, спрощення інвестклімату, спираючись на приницпи взаємної поваги і взаємного обговорення.

    Україна висловила зацікавленість в проекті в 2015 році.

    “Українські Новини”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *