Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китай просуває юань, але мовчить про запаси золота

    2015-04-24

    Зазвичай дії Міжнародного валютного фонду (МВФ) викликають інтерес  тільки тоді, коли він намагається відгородити Аргентину або Грецію від дефолту. Після п’яти років сплячки у фонду, нарешті, з’явилася можливість пролити світло на одну таємницю — золотовалютні резерви Китаю. Відомо, що китайці воліють приховувати деякі дані. Влада Китаю не оновлювала офіційні дані по запасам золота з 2009 року. Тоді його в КНР було 1054 тонн, що набагато нижче, ніж запаси золота США, самого МВФ і європейських країн, таких як Німеччина, Франція та Італія.

    Дані по золотовалютним резервам Китаю, безсумнівно, мають важливе значення. Пекін намагається підтримувати авторитет на міжнародній арені фінансів, вважаючи, що великі запаси золота можуть компенсувати помилки в управлінні економікою. Китайська влада також упевнена, що золотовалютні запаси покращують становище юаня в якості торгової і резервної валюти. Золото також допомагає Китаю диверсифікувати свої доларові резерви і знизити залежність від США.

    Так як золото завжди використовувалося як гроші у всьому світі, воно користується більшою повагою, ніж паперові долари або юані. Крім того, китайська влада вірить в «золоте правило»: «У кого більше золота, той встановлює правила».

    Дані з ринків вказують, що з 2009 року Пекін накопичив від 3000 до 10000 тонн золота. Хоча влада Китаю не прагне слідувати всім правилам у світі глобальних фінансів, збільшення золотовалютних резервів допомагає їм чинити більший впливу на МВФ.

    МВФ проводить в цьому році технічну експертизу своєї резервної валюти, звану «Спеціальні права запозичення» (СПЗ). СПЗ розраховуються на основі курсів долара, євро, ієни і фунта. Проте цього року Пекін дав зрозуміти, що хоче включити в розрахунок СПЗ і юань. Таким чином Китай може підсилити свій вплив на міжнародній арені. Поки що Китай має 3,81% голосів в МВФ (голоси залежать від внесків до МВФ). США, наприклад, мають 16,75% голосів.

    Якщо Пекін дійсно буде домагатися обліку юаня в розрахунку СПЗ, то він повинен буде розкрити дані про свої золоті запаси, які зараз складають лише нікчемні 1,1% від усіх китайських золотовалютних резервів.

    Для золота це може означати підвищення попиту. Ціна жовтого металу останнім часом росла мляво, і поява серйозного покупця на ринку має вселити впевненість у трейдерів та інвесторів.

    Якщо Китай хоче мати відсоток за запасами золота такий же, як у Німеччині чи США (близько 70% від загальних золотовалютних резервів), то йому доведеться купити ще 79 000 тонн благородного металу в поточних цінах.

    epochtimes.ru

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *