Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Новини / Загальні новини

    КИТАЙ ОСВОЮЄ НОВЕ ДЖЕРЕЛО ЕНЕРГІЇ – “ПАЛАЮЧИЙ ЛІД”

    2011-11-25

    Джерело: УКРІНФОРМ
    Автор: Ольга Танасійчук

    Уряд північно-західної китайської провінції Цинхай і ОБ’ЄДНАННЯ “ШЕНЬХУА”, найбільше вугледобувне підприємство КНР, уклали рамкову угоду про стратегічне співробітництво в освоєнні покладів “палаючого льоду” в континентальних районах країни. Відповідно до нього, “Шеньхуа” розгорне роботу з дослідження і видобутку “ПАЛАЮЧОГО ЛЬОДУ” у провінції Цинхай.

    У 2009 році геологам вдалося видобути зразок цієї копалини в районі Мулі на півночі провінції Цинхай. У червні 2010 року уряд провінції та КИТАЙСЬКА ОФШОРНА НАФТОВА КОМПАНІЯ (СNOOC) уклали рамкову угоду, у відповідності з якою СNOOC нестиме відповідальність за створення центру з дослідження і розвідки “палаючого льоду”, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу в Китаї.

    “Палаючий лід”, гідрат природного газу, що залягає в океані та у вічній мерзлоті, вважається чистим енергоносієм нового типу і потенційною заміною нафти і вугілля. Згідно з попередніми підрахунками вчених, перспективні запаси “палаючого льоду” в Китаї, що посідає 3-є місце у світі за площею вічної мерзлоти, оцінюються в 35 млрд тонн нафтового еквівалента.

    Роботи з освоєння запасів цього енергоносія в морі почалися ще раніше. Китайські вчені офіційно почали проводити дослідження покладів “палаючого льоду” в морських акваторіях країни 2002 року. У 2007 році шляхом буріння в північній частині Південно-Китайського моря було видобуто зразок однорідного дисперсійного “палаючого льоду”, максимальна енергонасиченість якого досягає 48%. Зараз фахівці Гуанчжоуського інституту енергетики ведуть дослідження різних технологій видобутку “палаючого льоду” спільно з американською Національною лабораторією Лоуренса Берклі, повідомляє Сіньхуа.

    Згідно з національною програмою розвитку технологій освоєння “палаючого льоду” в Китаї заплановано здійснити дослідний видобуток цієї копалини у морській акваторії до 2020 року і постаратися здійснити комерційну експлуатацію покладів “палаючого льоду” до 2030 року.

    За прогнозом експертів, у 2020-2025 рр. в Китаї виникне пік потреби в енергоресурсах. Влада країни посилює роботу з використання низьковуглецевих і відновлювальних джерел енергії.

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *