Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китай, грудень 2014: Сальдо зовнішньої торгівлі

    2015-01-13

    Експорт з Китаю в грудні виріс сильніше, ніж очікувалося, на 9,7%, на тлі збільшеного закордонного попиту, що надало певний імпульс другій за величиною економіці світу. Про це свідчать опубліковані у вівторок офіційні дані.
    Згідно з представленими даними, імпорт у Китай в грудні скоротився на 2,4% порівняно з аналогічним періодом попереднього року, і це падіння призвело до меншого, але як і раніше сильному позитивному сальдо зовнішньої торгівлі. Динаміка в грудні зробила експорт одним з нечисленних яскравих плям економічної картини Китаю в 2014 році, коли економічне зростання сповільнилося, а ринок нерухомості похитнувся після десятиліть зростання, який проявлявся двозначними числами.
    “Це явно позитивний результат, – говорить економіст Conference Board Ендрю Полк. – Але враховуючи те, що це результати всього за один місяць, ми не хочемо занадто воодушевляться. На чистий експорт припадає дуже незначна частина економіки Китаю в цілому”.
    Згідно з офіційними даними, більш сильний попит з США, Європи і Південно-Східної Азії минулого місяця допоміг стимулювати експорт. Поставки в Японію скоротилися, що частково зумовлено зміцненням китайського юаня на 20% проти слабшає японської ієни з липня.
    За словами аналітиків, хоча витрати на інфраструктуру залишаються важливим двигуном зростання в Китаї, стан великого експортного сектора країни залежить від того, що відбудеться в економіці США в майбутні місяці.
    “Що стосується експорту Китаю, то для нього важливим питанням є зростання економіки США. Якщо темпи зростання в США складуть 3%, то зростання експорту Китаю в цьому році може скласти 8% -9%”, – вважає Ларрі Ху із Macquarie Group.

    Що стосується імпорту, то Китай як найбільший світовий імпортер нафти витягнув вигоду з падіння світових цін на енергоносії та сировинні товари, що скоротили його платежі. У доларовому вираженні зниження імпорту в грудні означало, що обсяг поставок в Китай в 2014 році був лише трохи вище, ніж у попередньому році.
    Зростання експорту Китаю в грудні на 9,7% спостерігався після його збільшення на 4,7% в листопаді. Згідно із серединним прогнозом 17 економістів, опитаних Wall Street Journal, зростання експорту повинен був скласти 6,6%. Падіння імпорту в минулому місяці спостерігалося після його зниження на 6,7% в листопаді.
    Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі Китаю в грудні скоротилося до 49610 млн доларів з 54470 млн доларів у листопаді.

    У 2014 році в цілому Китай зафіксував позитивне сальдо зовнішньої торгівлі обсягом у 382 460 000 000 доларів проти 259 750 000 000 доларів в 2013 році. Експорт в 2014 році виріс на 6,1% в порівнянні з попереднім роком проти зростання на 7,9% в 2013 році. Імпорт збільшився на 0,4% порівняно з роком раніше після зростання на 7,3% в 2013 році.
    Темпи зростання економіки Китаю ослабли після двозначних темпів зростання, що спостерігалися в останні роки. ВВП Китаю в 3-му кварталі зріс на 7,3% порівняно з тим же періодом попереднього року, що стало найгіршою динамікою більш ніж за п’ять років. За оцінками багатьох економістів, темпи зростання за 2014 в цілому не досягнуть цільового рівня уряду, що становить близько 7,5%. Дані по зростанню ВВП Китаю будуть представлені на наступному тижні.
    Dow Jones
    World forex.ru

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *