Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    Китай активно нарощує імпорт субститутів кукурудзи

    2015-04-08

    Як стало відомо компанії “ПроАгро”, темпи імпорту субститутів фуражної кукурудзи (таких, як ячмінь, зерновий сорго, маніок і кукурудзяна суха барда) китайськими імпортерами залишаються досить високими. Про це повідомляє інформагентство Reuters.

    Як припускають учасники ринку, високими ці темпи будуть залишатися і надалі в нинішньому сезоні, оскільки на тлі непривабливо високих цін на кукурудзу вітчизняного виробництва та обмежень на її імпортні закупівлі, введених китайським урядом, переробникам – в першу чергу, виробникам концентрованих кормів – доведеться забезпечувати себе альтернативним сировиною.

    Як ми пам’ятаємо, згідно введеним в нинішньому році правилами, для вчинення імпортної закупівлі кукурудзи китайська компанія повинна попередньо закупити рівний обсяг кукурудзи місцевого виробництва з державних резервів країни. А ціни на таку в середньому більш ніж на третину перевищують світові. Китайський уряд підтримує аграріїв країни,  викуповуючи у них урожай дорожче. Це дозволяє підтримувати зростання обсягів валового виробництва зернової, однак робить їх непривабливими  для споживачів за ціною, внаслідок чого урядом і була розроблена наведена схема. При цьому, однак, ввезення в країну інших фуражних культур, здатних замінити кукурудзу в багатьох сферах її застосування, не обмежується, в зв’язку з чим попит з боку переробників не міг не зрости в порівнянні з передували сезонами.

    Як наслідок, сукупні обсяги імпорту ячменю в Китай в нинішньому маркетинговому році, якщо вірити експертам CNGOIC, на 40% перевершать минулорічні і досягнутий 7 млн. т, а обсяги імпорту зернового сорго зростуть без малого вдвічі і досягнутий 8,1 млн. т. Імпорт маніока в порівнянні з попереднім сезонів зросте на 30% до 8,8 млн. т. При цьому ячмінь, як правило, використовується в Китаї лише для виробництва солоду, буде вперше в 2014 році застосовуватися для виробництва фуражу.

    Вперше з 2013 року на фуражні потреби буде закуповуватися також і сорго, яке в Китаї традиційно застосовується для виробництва алкогольних напоїв.

    За прогнозами експертів Агентства, сорго, ячмінь і барда зможуть, гіпотетично, відшкодувати Китаю до 20 млн. т потреби в кукурудзі, сприяючи значному зниження напруги на кукурудзяному ринку країни. Закуповується китайцями сорго і 5 кукурудзяна суха барда мають, головним чином, американське походження, в той час як ячмінь – французьке і австралійське, а маніок – тайське і в’єтнамське.

    ПроАгро

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *