Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    Геннадій Зубко: Маємо посилити взаємодію між Україною і Китаєм

    2016-07-23

    Нам необхідно посилити інтенсивність і результативність контактів по всьому спектру українсько-китайського співробітництва. Україна і Китай повинні перейти у співпраці від рішення точкових питань до створення системної маршрутної карти. Вже зроблені важливі кроки в питаннях транзитних перевезень, розвитку України як логістичного партнера, використання можливостей нашої переробної промисловості, співпраці в авіакосмічній галузі.

    Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час зустрічі із Надзвичайним і Повноважним Послом КНР в Україні ДУ Веєм.

    Він запропонував спільно позначити маршрутну карту співпраці у сферах АПК, спільних досліджень космосу, інфраструктурних проектах. «Ми високо оцінюємо відкриття в Україні Китайської торгової асоціації. Це правильне рішення, що дозволяє мати тут надійну точку опори», — підкреслив Геннадій Зубко.

    Він зазначив, що українські компанії готові з використанням можливостей індустріальних парків поставляти в Китай не тільки сировину, але і промислову продукцію. На думку, Геннадія Зубка, проведення в поточному році в Києві Третього засідання Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китаю, має стати дієвим кроком до активізації всього спектру двосторонньої взаємодії.

    «Китай для нас – стратегічний партнер. Ми зацікавлені залучити інвестиційний потенціал та виробничі технології Китаю для модернізації української економіки та розвитку інфраструктури, отримати ширший доступ на китайський ринок для українських товарів, послуг і технологій. Безумовно, проведення засідання міжурядової Комісії зіграє в цьому позитивну роль», — заявив Геннадій Зубко.

    Довідка

    Українську частину Комісії очолює Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

    До чергового засідання міжурядової Комісії (проходить раз на два роки), за наполяганням китайської сторони, мають бути проведені засідання всіх її семи галузевих підкомісій. Наразі проведено засідання п’ятьох із них. Засідання підкомісій з питань співробітництва в галузі освіти та медицини мають відбутись у Києві напередодні засідання Комісії.

    Веб-сайт Мінрегіонрозвитку та будівництва

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *