Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • ОГЛЯДАЧ / АНАЛІТИКА

    АНАЛІТИКИ НА ВІРЯТЬ У ШВИДКУ РЕВАЛЬВАЦІЮ КИТАЙСЬКОГО ЮАНЯ

    2010-03-01

    Розмови про ревальвацію юаня тепер повинні стихнути. Ні політичні, ні економічні чинники не свідчать про те, що час для такого кроку прийшов. І не важливо, що ревальвації юаню хотіли б у США або єврозоні. По суті, оскільки відновлення світової економіки демонструє явні ознаки невпевненою динаміки, зміцнення юаню може бути більш доречним, ніж будь-коли. Проте взаємини Вашингтона і Пекіна знову охололи.

    Тим часом, влада Китаю задається питанням про те, наскільки вигідно для національної економіки зміцнення юаня. Зважаючи на це, ймовірно, що Народний банк Китаю якнайдовше не стане послаблювати прив’язку юаню до долара США. Що стосується термінів ухвалення подібного рішення владою Китаю, то в цьому відношенні політичний клімат буде грати не меншу роль, ніж економічний.

    Саймон Деррік, старший валютний стратег-аналітик Bank of New York у Лондоні відзначив, що «політичне протистояння Китаю і США є найбільшою перешкодою для зміни поточної валютної політики владою Китаю». Минулого тижня це протистояння стало ще жорстокішим, так як США встановили нові мита на імпорт сталевих труб з Китаю, а китайська влада у відповідь продала частину своїх казначейських облігацій США. Це відбулося після того, як президент США Барак Обама погодився зустрітися з Далай-ламою і санкціонував нові поставки озброєнь до Тайваню.

    «Для Китаю ревальвування юаня буде безумовно політично недоцільним через імовірність несприятливих звинувачень у надмірній поступливості», – зазначив Деррік. Економічні умови, ймовірно, також виявляться менш придатними для ревальвації, ніж спочатку передбачалося. Істотне економічне зростання і збільшення обсягу кредитування можуть означати, що Китаю необхідно посилити грошово-кредитну політику, щоб запобігти перегріву економіки. Проте Пекін, можливо, не схильний до проведення політики зміцнення юаня. Перш за все, впевненість у відновленні економіки, ймовірно, не настільки сильна.

    Дані, опубліковані у п’ятницю в Китаї, дозволили припустити, що уряд країни проводить стрес-тести для того, щоб зрозуміти наскільки зміцнення юаню може пошкодити трудомістким секторам експорту. Відповідно до звітів, початкові результати дозволяють припустити, що зміцнення юаню може завдати серйозного удару по прибутковості таких секторів, чистий прибуток в яких складає лише 3% – 5%. У зв’язку з цим всі, хто очікує більш швидкої відмови від прив’язки юаня до долара або зміщення встановленого співвідношення між цими валютами, можуть бути сильно розчаровані. Деррік з Bank of New York припускає, що в даному випадку, ймовірно, цілком можна повірити владі Китаю і допустити, що в редакційній статті в China Securities Journal насправді відображена їхня позиція. «З урахуванням поточної ситуації умови не сприяють істотному подорожчанню юаня щонайменше в 1-й половині 2010 року», – відзначається в статті.

    На початку європейської сесії в понеділок динаміка основних валют знову орієнтувалася на розмови щодо плану порятунку Греції. Незважаючи на те, що на вихідних в пресі з’явилися повідомлення, що вказують на те, що Німеччина і Франція готують план допомоги Греції вартістю в 30 млрд євро, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель відкинула досягнення відповідної домовленості.

    www.ifc-forex.com

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *