Асоціація
Українсько-Китайського
співробітництва
  • Оглядач / Інтерв'ю та коментарі

    “Аерокосмічна індустрія Китаю прагне до розвитку комерційних польотів в майбутньому”, – Лун Лехао

    2018-05-08

    Китай відправить в космос багаторазову космічну ракету, в разі успіху нова ракета буде використовуватися для надання послуг комерційного запуску космічних апаратів клієнтам у всьому світі.

    Китай має намір відновити перший ступінь ракети-носія “Чанчжен-8”, яка зараз знаходиться в стадії розробки. Презентація можливостей нової ракети відбулася на симпозіумі з комерційного освоєння космосу в Харбіні, повідомляє агентство Сіньхуа.

    93_main_new.1525478660

    Ракета-носій “Чанчжен-8” буде оснащена двома ступенями і двома стартовими прискорювачами. Як очікується, ракета відправиться в перший політ в 2021 році, заявив головний конструктор ракет-носіїв Китайського дослідницького інституту ракетної техніки Лун Лехао на космічній конференції в Харбіні.

    За словами Лун Лехао, який також є академіком Китайської інженерної академії, передбачається, що перша сходинка і прискорювачі здійснять вертикальну посадку. У разі успіху нова ракета буде використовуватися для надання послуг комерційного запуску космічних апаратів клієнтам у всьому світі, додав експерт.

    “Аерокосмічна індустрія Китаю прагне до розробки недорогих апаратів, здатних оперативно виходити в космос для сприяння великомасштабного дослідження космічного простору і розвитку комерційних польотів в майбутньому”, – зазначив Лун Лехао.

    Як розповів глава Комітету науки і технологій при Китайській аерокосмічній науково-технічній корпорації, академік Академії наук Китаю Бао Веймінь, в багаторазових космічних апаратах китайської розробки будуть використовуватися технології, відмінні від застосовуваних американською компанією-виробником комерційної космічної техніки SpaceX.

    “Оскільки існуючі ракети серії Чанчжен-2, Чанчжен-3 і Чанчжен-4, які працюють на токсичному паливі, вони не можуть використовуватися повторно. Але ми розробляємо технології, які дозволять здійснювати точний контроль над падінням відпрацьованих деталей ракет для забезпечення безпеки”, – сказав Лун Лехао.

    Лун Лехао також ознайомив з дорожньою картою розвитку системи космічних перевезень Китаю.

    Зокрема, до 2025 року планується завершити розробку багаторазових суборбітальних ракет-носіїв і здійснити суборбітальний космічний політ. Приблизно в 2030 році будуть розроблені ракети з двома ступенями багаторазового використання, а до 2035 року всі ракети-носії стануть багаторазовими.

    “Сегодня”

    Напишіть відгук

    Your email address will not be published. Required fields are marked *